1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Нови Аsus ROG Republic of gamers.Нови со гаранција

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Dinamit, 25 Февруари 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Нарачаните лаптопи си ги земаа членовите. Но да не се лутат дека само по нарачки одат работиве има нешто и на лагер т.е плати и носи веднаш без чекање:D

  1.Asus ROG GL552VW (2 парчиња)

  Intel Core i7-6700HQ Quad CORE
  8GB DDR4
  1000GB HDD
  GeForce GTX 960M 2GB GDDR5
  RoG chassis
  15.6" FHD IPS DISPLAY

  Во салон 55000 денари
  Преку нас 47500 денари

  2.Аsus ROG GL752VW (17 инчи) 1парче

  Intel Core i7-6700HQ Quad CORE
  8GB DDR4
  120 SSD + 1000GB HDD
  GeForce GTX 960M 4GB GDDR5
  RoG chassis
  17.3" FHD IPS DISPLAY

  Салонска 61000 денари
  Цена 54990 денари

  Нови некористени со гаранција. можност за нарачка и по ваша желба.
   
  На Ile bocev, Harrabed, Sm0k3y25 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Останато уште еден лаптоп. Бидејќи е последен може и намалување специјално само за членовите на ит.мк кои претходно имаат земено нешто

  1.Asus ROG GL552VW (последно парче)

  Intel Core i7-6700HQ Quad CORE
  8GB DDR4
  1000GB HDD
  GeForce GTX 960M 2GB GDDR5
  RoG chassis
  15.6" FHD IPS DISPLAY

  Во салон 55000 денари
  Преку нас 47500 денари
  За лојални членови уште нешто 46800 денари
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Продадено клуч.
  Ако на некој му треба РОГ нека пише. Може да се нарача во 8 Март.
  Изберете убав подарок за вашата сакана
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...