• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

нови 8 дупки од microsoft

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Microsoft планира да објави 8 вести за безбедноста на 8 април. Деловите кој ги зафаќа се MS Office, windows и internet explorer. Произведувачот дури 5 од 8 дупки ги објави како критични, поради можност за извршување на малициозни кодови.

Извор : McAfee
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
LooL, kako sho izgleda, Microsoft i sami na kraj ke si padnat vo dupkite, u posledno vreme samo greski objavuvaat...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
добро е што барем ги објавуваат, инаку до сега не знам што ќе беше со корисниците на windows
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
[ame="http://youtube.com/watch?v=RgriTO8UHvs"]Прикаска за себе :)[/ame]
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
LooL, kako sho izgleda, Microsoft i sami na kraj ke si padnat vo dupkite, u posledno vreme samo greski objavuvaat...
Ми се крева коса кога ќе прочитам вакви работи. Што е поентата на ова? Демек не ги бива? Кој ОС нема грешки?

StarBuck, ти се појавил плав екран на XP?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Abe sho e tolku strashno ova.. Premnogu panika krevate..
Se dodeka lugjeto odgovorni od Microsoft gi pronaogjaat vakvite dupki, ne e opasno.A koga vekje kje gi ima, voochlivo kje se zloupotrebuvaat, a nikoj nishto ne kazhuva, togash vekje pochnuva opasnosta.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Abe sho e tolku strashno ova.. Premnogu panika krevate..
Se dodeka lugjeto odgovorni od Microsoft gi pronaogjaat vakvite dupki, ne e opasno.A koga vekje kje gi ima, voochlivo kje se zloupotrebuvaat, a nikoj nishto ne kazhuva, togash vekje pochnuva opasnosta.
Точно а не вака сите се намерачиле на Мајкрософт барем си ги признаваат грешките,ептен се фер.А стварно никој не ги коментира дупките кај другите ОС??Мак или Линукс?Ај да ве видам:))
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Само 8 дупки? :rolleyes:
Па и не е страшно штом се работи за Мајкрософт. Може и полошо да биде. :))
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ништо нови, а и големо чудо за неколку дупки. Дури има дупки луѓето ќе имаат работа. Ако немаше што ќе правеа програмрите? :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,512
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно