"новата" kirilica.com.mk и index.hr

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
од неодамна слушнав за ова кирилица и ајде викам да видам шо направиле. Уште на прво отварање ми стана јасно дека дизајнот го имам видено некаде...index.hr
убаво разгледајте...сличноста е огромна...да не зборам дека страницата е нова...има време...комплет ќе ја копираат
сакам да слушнам ваше мислење
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
896
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
А зошто мислиш дека ќе ја копираат а нема да ја направат поразлична. Можеби за почеток мислеле дека изгледот на index.hr е најсоодветен за тоа што кирилица го нуди.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
џеј зи

Мене не ми се допаѓа ни дизајнот ни содржината. Премногу пренатрупано со стари вести. Дизајнот и не е којзнае колку битен ако содржината на сајтот не задоволува со свежи "вести".
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
од неодамна слушнав за ова кирилица и ајде викам да видам шо направиле. Уште на прво отварање ми стана јасно дека дизајнот го имам видено некаде...index.hr
убаво разгледајте...сличноста е огромна...да не зборам дека страницата е нова...има време...комплет ќе ја копираат
сакам да слушнам ваше мислење

значи ич не се креативни овие нашите :lut2: ок ајде нека биди ист дизајнот стванро не ми смета ( иако мислам дека е пренатрупан и без ред ) сепак и вестите се стари ..:ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,987
Мислења
869,581
Членови
30,311
Најнов член
mrdeni
На врв Дно