• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нова закаснета понуда на Cabletel

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Неограничен 4096мб/с за 1450ден.
10гб 2048мб/с за 950ден.
2гб 1536мб/с за 450ден.
Приклучок без пари, без договор.
Цените се најверојатно со ддв.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Да на информатиовниот канал на кабелската. Тоа е се што пишува и само ви го пренесувам истото.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Да, дефинитивно. Но дали и тука има ограничување во поглед на брзината на download - после 15 GB брзината да се намали на 256 kbps (32 KB/s)?
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Мора да има ограничување, нема шанси неограничен 4мбпс 1450мкд ќе ги шинат. :)) Иначе само што се префрлив на 1мбпс и сега нови пакети. Се истрчаа, не ги проценија другите и сега мора пак да намалуваат. Леле ова со пакетиве многу нагло ни дојде на сите како фрштат пакети и мегабити:))
 

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
До пред една недела, за пакетот од 10Г и тој од 5Г се плаќање 1000ден за еден лан приклучок, плус 1850 за модем, плус една година договор.
Плус имаше за 700ден. неограничен со 128/64.
Ако го промениле во последнава недела, тогаш супер.
Сигурно убаво виде?
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
да и јас видов на инфо каналот, ама најверојатно ништо не се случува на терен. Во петокот бев да им платам и ништо не ми рекоа. Иначе мојот пакет 1мбпс, 1ГБ трансф. 500 мкд веќе не постои. Можеби нашиве во Ѓорче не се информирани :LOL: :LOL:
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
neznam kakov e internetot vo drugi naselbi ali vo gorce e sranje nevideno, preku den ne kacuva nad 10kbps, a navecer si e OK. isto taka i latency-to im e shit , sto znaci ne e za igri .

I ja vidov na info kanalot za novava ponuda. Ispadna cabletel kako najdobar operator koj nudi eftin internet.

pisuva deka 0 denari e priklucok, valjda i modemot spaga vo toa, i za paketot od 4 mega pisuva deka nema nikakov limit. E sega ako ova e vaka mislam deka e nesto najdobro do sea. Ali kako sto rekov netot preku den e zanigde u posledno vreme, neznam zasto, mozebi ja opravuvaat mrezata, ali ako vo rok od edna nedela ne im uspee ona sto sakaat da go realiziraat , ke im propadne novata ponuda.
 

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Internetot na CableTel od 4 Gb/s e neogranicen za download, ama po samo 3 GB transfer se namaluva na 2 Gb/s, a po uste 3 GB ili vkupno 6 GB, se namaluva pak na samo 1 Gb/s, taka da razgledajte gi ponudite poubavo

P.S. Spored mene vo idnina Cabletel bi trebalo da bidat edni od podobrite.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Сега за сега се тапа!!
@_EAx
Ти си среќен младич, јас месец дена им вртам на „инженерите“ или е зафатено или нема никој! Ти барем си направил муабет.
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Сега за сега се тапа!!
@_EAx
Ти си среќен младич, јас месец дена им вртам на „инженерите“ или е зафатено или нема никој! Ти барем си направил муабет.
hehe od vrtenje nisto ne biva. direktno im otidov i da ti kazam mi bea duri i smesni, sednale trojcata so lap top i praat neso muabeti , traceroute maceroute auuuu. mnogu mi bea smesni
 

MungaBunga

Intern
26 јуни 2007
18
0
Internetot na CableTel od 4 Gb/s e neogranicen za download, ama po samo 3 GB transfer se namaluva na 2 Gb/s, a po uste 3 GB ili vkupno 6 GB, se namaluva pak na samo 1 Gb/s, taka da razgledajte gi ponudite poubavo

P.S. Spored mene vo idnina Cabletel bi trebalo da bidat edni od podobrite.
LOGIKA?Negoranicen so Ogranicuvanje :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Ti davame neogranicen download (ama ako downloadrias ke te namalime na brzina) eee Negoranicen (koga baba mi ke bide masko)
 
D

DimitarMK

Гостин
Internetot na CableTel od 4 Gb/s e neogranicen za download, ama po samo 3 GB transfer se namaluva na 2 Gb/s, a po uste 3 GB ili vkupno 6 GB, se namaluva pak na samo 1 Gb/s, taka da razgledajte gi ponudite poubavo

P.S. Spored mene vo idnina Cabletel bi trebalo da bidat edni od podobrite.
вакво нешто во македонија нема и нема да го има :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно