• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нова услуга од Т-Мобиле

Статус
Затворена за нови мислења.

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Т-Мобиле нуди услуга за праќање ммс и смс од вашиот компјутер, за разлика од порано кога мораше да се пристапи до веб страната. Ова всушност е програма која се инсталира на вашиот компјутер.
Потребни перформанси:

* Windows 2000/XP
* Internet Explorer 5.5+
* JavaScript must be Enabled
Подетално за ова и спуштање на програмата тука
Едит: Ова е само за корисниците на Т-Мобиле

EDIT: Заборавив да напоменам дека цената на смс пораките чини 3 денари, а за ммс е 7 денари.
Извор : T-Mobile.com.mk
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Е тоа не знам, јас сега ја симнав прорамата ја инсталирав но не знам кој user & pass да ги внесам а не забележав никаде дел каде може да се регистрирам. Штом ќе дознаам ќе постирам
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Да да од веќе постоечки ако си припејд, а ако си постпејд на крај во сметка ти доаѓа
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Бидејќи сум постпејд мене ќе ми стигне на крајот на месецот,а иначе највише ми се допаѓа поради ммс
 

drown

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
Sux!

Прво, не работи под Firefox, Opera...
Второ, гледам има имплементација за Outlook ура - штиклирам, кликам "Напред" - банет! Работи само под Outlook 2000.
Трето, 26мб?

Дома да си ја инсталираат програмерите. :lut2:
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Me interesira cisto onaka, dali mms porakite se ista cena i koga prakas od mobilen na mobilen, znam....off-topic, ama sto bi instaliral nesto takvo na kompjuter, koga sve toa mozam od mobilen ?? MIslam, ne gledam nekoja posebna benificija od ovaa usluga ??
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Me interesira cisto onaka, dali mms porakite se ista cena i koga prakas od mobilen na mobilen, znam....off-topic, ama sto bi instaliral nesto takvo na kompjuter, koga sve toa mozam od mobilen ?? MIslam, ne gledam nekoja posebna benificija od ovaa usluga ??

Предност е тоа што наместо на телефон можеш да типкаш на тастатура.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Me interesira cisto onaka, dali mms porakite se ista cena i koga prakas od mobilen na mobilen, znam....off-topic, ama sto bi instaliral nesto takvo na kompjuter, koga sve toa mozam od mobilen ?? MIslam, ne gledam nekoja posebna benificija od ovaa usluga ??

Цена на ММС:
Од мобилен на мобилен 15 ден
Од веб на мобилен 7 ден

Цена на СМС:
Од мобилен на мобилен 5 ден
Од веб на мобилен 3 ден
 

vesna-mila

Intern
21 јануари 2008
1
0
:isplashen:
Se konektirav na ovoj link posle nekolku poraki ne mozam poveke da isprakjam bidejki zavrsil kreditot. Od druga strana pak , na linkot na T-mobile ne mozam da se konektiram bidejki veli deka nekoj drug e priklucen. Od treta strana koga baram nov password dobivam odgovor deka pretplatnickiot brojne postoi. Znaci ili nekoj e konektiran namesto mene, a jas ke ja platam smetkata ili nemam drugo objasnuvanje. Bidejki pri konektiranje osven tel. broj ,ime i prezime i e- mail treba samo da trepises uste nekoj zadaden kod , taka sto ne si zastiten so nisto.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
:isplashen:
Se konektirav na ovoj link posle nekolku poraki ne mozam poveke da isprakjam bidejki zavrsil kreditot. Od druga strana pak , na linkot na T-mobile ne mozam da se konektiram bidejki veli deka nekoj drug e priklucen. Od treta strana koga baram nov password dobivam odgovor deka pretplatnickiot brojne postoi. Znaci ili nekoj e konektiran namesto mene, a jas ke ja platam smetkata ili nemam drugo objasnuvanje. Bidejki pri konektiranje osven tel. broj ,ime i prezime i e- mail treba samo da trepises uste nekoj zadaden kod , taka sto ne si zastiten so nisto.

A зошто не го користеше линкот од официјалната страна на т-мобиле. Мислам дека и на веќе постоечката верзија доколку има некое подобрување ќе бидеш известена
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
A zosto za sms ne gi koristite tie besplatnite stranici sto gi ima. Barem takvi ima premnogu...

TCM тука има и подобри опции како што е праќање на ммс пораки. И плус цените се скоро 2 пати пониски. ММС порака би те чинела некаде 15 денари , а со ова само 7
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Sux!
Прво, не работи под Firefox, Opera...
Второ, гледам има имплементација за Outlook ура - штиклирам, кликам "Напред" - банет! Работи само под Outlook 2000.
Трето, 26мб?

Дома да си ја инсталираат програмерите. :lut2:

Во право си drown. Го имав неколку дена и на третата испратена порака преку тулбарот на ИЕ, ми го падна ИЕ. Два дена не можев да најдам во што е проблемот (не работеше нити uninstal нити reinstal, нити во сејф моде не можев да го стартувам ИЕ, го апдејтував Windows-от и пак ништо....) :lut2::lut2:
И на крај пред да се одлучам за форматирање, случајно во ерор пораките во детали гледам дека некој си фајл tmIEToolbar.dll ми прави проблем. Прво што ми текна на Т-мобиле вебСМС тулбарот.:isplashen:

Control panel/Internet properties/Programs/Manage addons/Addons loaded to Internet explorer/webSMS/disable :bravo::bravo:

Дома да си ја инсталираат програмерите. :lut2:
:bravo::bravo:
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
ne se razbiram bash vo programiranje, ama programchevo izlgeda ima baagi bugovi...
kaj mene na Vista uopshte ne raboti...aj da recham do Vistata e...ama chitam i kaj nekoi od vas ne funkcionira bash kako sho treba
A da...inache kolku sho razbrav ova ke bide zamena na ona 5 besplatni poraki...t.e. taa usluga im e pred ukinuvanje
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
276
124
Услугата 5 бесплатни пораки им е една од ретките паметни работи што ги направиле.
 

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
Koga veke sum pred pc i imam internet ima bezbroj strani preku koi mozam da prakjam besplatno. Programata im e beskorisna i razmislete malku pred da ja koristite.Podobro bi vi bilo da se regnete na http://peekamo.com/ i gratis prakjate.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.985
Мислења
890.306
Членови
31.719
Огласи
223
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно