• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нова сертификација од M$ - Microsoft Technology Associate

  • Ја почнал/а темата
  • #1

memento

Intern
23 мај 2010
80
2
Ја видов на групер пред малце ... Прочитав и мислам дека баш ова треба ... Неможе нооб да улета директно на MCSA - MCSE ... Ова е топ старт за стартери а и цената е ок ко шо видов плус за 2 испита е спремањето ...

http://grouper.mk/skopje/deal/microsoft-kurs-b-kings

еве линк...
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,454
8,739
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Супер е цената, ама во неа не е вклучено полагањето. Али не е скапо 2000 мислам дека беше. Дипломата што пишува дека ја добиваш е уствари признание дека си го слушал, додека лиценца со картичка е посебно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,925
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно