Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нова продавница за фотографска опрема F-stop

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.785
5.758
Skopje
Од пред недела дена во ГТЦ егзистира нова продавница за фотоентузијасти и професионалци: F-stop.
Фотографски апарати, објективи, support додатоци, осветлување, Nikon, Saramonic...
Се наоѓа точно позади Mi store на приземје.

IMG_20230512_122716.jpg

Неофоицијално, сопственик е Марко Маркоски.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.227
16.006
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Од пред недела дена во ГТЦ егзистира нова продавница за фотоентузијасти и професионалци: F-stop.
Фотографски апарати, објективи, support додатоци, осветлување, Nikon, Saramonic...
Се наоѓа точно позади Mi store на приземје.

Погледнете го атачментот 125901

Неофоицијално, сопственик е Марко Маркоски.

Кој е Марко Маркоски?

Ај што се Никон, па и само Никон се... тешко.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
45.587
Мислења
945.399
Членови
34.074
Огласи
1.967
Најнов член
colorizedpanda
На врв Дно