• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нова Nvidia RtX 2070 Super 8Gb ddr6

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Nikola G

Gaining Experience
18 септември 2017
85
90
Нова некористена графичка
Ќе биде извадена од компјутер кој ќе ми стигне во петок. Гаранџија на цел систем 2 години.

Цеба 60000 денари
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,564
Мислења
846,624
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно