• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нова големина на аватар

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,273
1,910
www.iwmnetwork.com
Читајќи ги Вашите предлози, дојдовме до заклучок дека би било најдобро доколку ја зголемиме дозволената големина на аватарот.

Беше: 80 х 80 пиксели.
Сега: 100 х 100 пиксели.

Секои коментари во врска со големината на аватарот и забелешки, изразете ги во форумот Ваши сугестии / забелешки / проблеми.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,586
Мислења
824,067
Членови
28,083
Најнов член
Busavata
На врв Дно