Нова Апликација за Гејмерите AutoCensor

Дискусија во форумот 'Останати' започната од VictorYovev, 18 Јануари 2018.

1. VictorYovev

VictorYovev
    Intern

6
    8
    17 Јануари 2018
    Машко
    Матурант
    Значи дечки, изработив апликација која би помогнала на гејмерите при нивното агресивно „понашање“ односно пцовки, навредливи зборови (англиски) , така што апликацијата има цел
    да ве спречи при користење на тие пцовки уште пред да мавнете ENTER .

Најпрво оваа апликација е напишана во C++ јадрото , а нејзиниот дизајн беше во C# мразам коа не се знае каде е што е па затоа решив цела програма да ја напишам во Delphi и ми успеа

Програмата е open source , 2 причини , едната е поради корисниците мислат дека ние ги превземаме нивните податоци преку KeyLoggerot , a другата е за подобрување на нејзиниот алгоритам. Нормално се уште не е толку ефикасна па затоа сакав open source очекувајќи дека тука се наоѓа некој ентузијаст да помогне во нејзиниот развој .

AutoCensor

DEVELOPMENT

На Bojan87, bokiscout, prichina и уште 2 други им се допаѓа ова.
  2. psyside

psyside
    Модератор

24,250
    23,919
    4 Септември 2008
    А дава ли локации (поврзана ли е со Gmaps) за безбедни зони како препораки за случајно ако се протне некој навредлив збор, да имаш кај да се скриеш и утешиш после?

На Војвода и Fredy им се допаѓа ова.
  3. bxxxn

bxxxn
    On your way to fame

713
    825
    11 Март 2011
    Поздрав за трудот и секако да објавуваш уште повеќе програми и да ги промовираш тука. За годините е одлично достигнување што знаеш 3 програмски јазици и не би дебатирал за изборот на Delphi (на кој лично сум голем почитувач), но гледајќи колку грешки имаш во македонскиот, апликацијата сигурно има многу багови. Една пофалба, една добронамерна критика и продолжи така и подобро. :)

На Jovan2389 и VictorYovev им се допаѓа ова.
  4. VictorYovev

VictorYovev
    Intern

6
    8
    17 Јануари 2018
    Машко
    Матурант
    Така , благодарам на критиките единствен начин е за да се подобриш.
    Сакам само да прашам дали ја проверивте апликацијата и кажувате дека има многу багови , или баш само поради моите грешки во македонскиот ?

bxxxn, martin17 и на psyside им се допаѓа ова.
  5. Avid

Avid
    Unstoppable

2,393
    3,145
    21 Јануари 2009
    Апликацијава нема да ме пушти да ги прашам моите соиграчи дали слушнале за добриот македонски бенд SMUT.
    Нема да ме пушти да ги прашам дали го гледале супер филмот Snatch.

6. bxxxn

bxxxn
    On your way to fame

713
    825
    11 Март 2011
    Интересен е концептот, повеќе одговара на цензура која не е авто, инаку она за баговите беше метафорички и секако добронамерно. За жал сега сум на работа и не сум во можност да стартувам трети апликации. Поздрав и секое добро.

7. Steam.

Steam.
    Gaining Experience

489
    432
    31 Мај 2011
    избришете лол и нема да ви требаат вакви ствари. банирање за пцовки само у таа игра имам видено. која е поентата на онлајн гејминг ако не можам да му кажам на тој што ќе го утепам дека сум му ја ебал мајката претходниот ден

На Psycore, The-spiki, fuzzjaw и уште 6 други им се допаѓа ова.
  8. Astro

Astro
    Guru

5,243
    6,647
    20 Јуни 2012
    Машко
    ERP Consultant, MCSA, SQL
    Ја ного пцувам и затоа сам ного почитован у меѓународната заедница на гејмери.

Psycore, BEST, Steam. и на уште 1 им се допаѓа ова.
  9. kjosmofon

kjosmofon
    Баниран/a

3,813
    5,755
    7 oктомври 2011
    kalfa
    Свака част за трудот друже, но времето и ресурси да употребеше во друга област. Во гејмање без пцовки без сука бљат, kurwa и сл се губи поентата, не е тоа тоа.

На steelseries, The-spiki, DonFrozex и уште 5 други им се допаѓа ова.
  10. VictorYovev

VictorYovev
    Intern

6
    8
    17 Јануари 2018
    Машко
    Матурант
    хахахахахахахаххахахахаххаххахха богамиии ме насмеа :D:D:D:D:D

11. SiPy`

SiPy`
    Unstoppable

1,796
    3,020
    23 Јуни 2015
    Машко
    Касиерка без лак
    Само добро рекламирање кај родителиве, па можда ќе упали. Тоа ти е таргет група, не гејмери. :)

DonFrozex, Jovan2389 и на VictorYovev им се допаѓа ова.
  12. kirev

kirev
    Unstoppable

5,385
    3,729
    31 Мај 2010
    Машко
    ICT ветеран
    Може да се колат ама не може да се пцујат?!? Ова како забраната за пушење у кафани - може да си клен пијан и опасен по околина, ама не пушиш! ЈБТ!
    Феил.

D3N1EL, BEST и на kjosmofon им се допаѓа ова.
  13. VictorYovev

VictorYovev
    Intern

6
    8
    17 Јануари 2018
    Машко
    Матурант
    AutoCensor v2.8
    DEVELOPMENT

Многу багови поправени , побрз алгоритам за пребарување на токсичните зборови (Binary Search) , можете да погледнете на страната :)

Сподели