• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нова Апликација за Гејмерите AutoCensor

  • Ја почнал/а темата
  • #1

VictorYovev

Intern
17 јануари 2018
7
11
Велес
Значи дечки, изработив апликација која би помогнала на гејмерите при нивното агресивно „понашање“ односно пцовки, навредливи зборови (англиски) , така што апликацијата има цел
да ве спречи при користење на тие пцовки уште пред да мавнете ENTER .

Најпрво оваа апликација е напишана во C++ јадрото , а нејзиниот дизајн беше во C# мразам коа не се знае каде е што е па затоа решив цела програма да ја напишам во Delphi и ми успеа

Програмата е open source , 2 причини , едната е поради корисниците мислат дека ние ги превземаме нивните податоци преку KeyLoggerot , a другата е за подобрување на нејзиниот алгоритам. Нормално се уште не е толку ефикасна па затоа сакав open source очекувајќи дека тука се наоѓа некој ентузијаст да помогне во нејзиниот развој .

AutoCensor

DEVELOPMENT
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,044
29,061
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
А дава ли локации (поврзана ли е со Gmaps) за безбедни зони како препораки за случајно ако се протне некој навредлив збор, да имаш кај да се скриеш и утешиш после?
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,302
1,388
Поздрав за трудот и секако да објавуваш уште повеќе програми и да ги промовираш тука. За годините е одлично достигнување што знаеш 3 програмски јазици и не би дебатирал за изборот на Delphi (на кој лично сум голем почитувач), но гледајќи колку грешки имаш во македонскиот, апликацијата сигурно има многу багови. Една пофалба, една добронамерна критика и продолжи така и подобро. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

VictorYovev

Intern
17 јануари 2018
7
11
Велес
Поздрав за трудот и секако да објавуваш уште повеќе програми и да ги промовираш тука. За годините е одлично достигнување што знаеш 3 програмски јазици и не би дебатирал за изборот на Delphi (на кој лично сум голем почитувач), но гледајќи колку грешки имаш во македонскиот, апликацијата сигурно има многу багови. Една пофалба, една добронамерна критика и продолжи така и подобро. :)
Така , благодарам на критиките единствен начин е за да се подобриш.
Сакам само да прашам дали ја проверивте апликацијата и кажувате дека има многу багови , или баш само поради моите грешки во македонскиот ?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,724
9,103
Скопје
Апликацијава нема да ме пушти да ги прашам моите соиграчи дали слушнале за добриот македонски бенд SMUT.
Нема да ме пушти да ги прашам дали го гледале супер филмот Snatch.
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,302
1,388
Така , благодарам на критиките единствен начин е за да се подобриш.
Сакам само да прашам дали ја проверивте апликацијата и кажувате дека има многу багови , или баш само поради моите грешки во македонскиот ?
Интересен е концептот, повеќе одговара на цензура која не е авто, инаку она за баговите беше метафорички и секако добронамерно. За жал сега сум на работа и не сум во можност да стартувам трети апликации. Поздрав и секое добро.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
865
754
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
избришете лол и нема да ви требаат вакви ствари. банирање за пцовки само у таа игра имам видено. која е поентата на онлајн гејминг ако не можам да му кажам на тој што ќе го утепам дека сум му ја ебал мајката претходниот ден
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,708
11,030
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Ја ного пцувам и затоа сам ного почитован у меѓународната заедница на гејмери.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

VictorYovev

Intern
17 јануари 2018
7
11
Велес
Свака част за трудот друже, но времето и ресурси да употребеше во друга област. Во гејмање без пцовки без сука бљат, kurwa и сл се губи поентата, не е тоа тоа.
хахахахахахахаххахахахаххаххахха богамиии ме насмеа :D:D:D:D:D
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,393
3,729
Скопје
Може да се колат ама не може да се пцујат?!? Ова како забраната за пушење у кафани - може да си клен пијан и опасен по околина, ама не пушиш! ЈБТ!
Феил.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

VictorYovev

Intern
17 јануари 2018
7
11
Велес
AutoCensor v2.8
DEVELOPMENT

Многу багови поправени , побрз алгоритам за пребарување на токсичните зборови (Binary Search) , можете да погледнете на страната :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно