1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нова алатка за работа со MySQL бази [MySQL Workbench]

Дискусија во форумот 'Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Oracle, S' започната од gdamjan, 4 Септември 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,240
  517
  3 Април 2008
  Нова барем за мене ... MySQL Workbench е desktop апликација за дизајнирање на бази на податоци. Апликацијата е слободен софтвер под GPL2 лиценцата, и е cross-platform т.е. ќе работи и на Linux и на Windows и на Mac OS X.

  Повеќе информации и screenshot-и може да видите на нивниот сајт:
  http://dev.mysql.com/workbench/
   
 2. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  694
  126
  10 Јуни 2007
  Јас подолго време користам HeidiSQL.
  Едноставна е за користење е и ми врши работа.
   
 3. PBaller

  PBaller
  Intern

  76
  0
  6 Март 2008
  Jas pdolgo vreme koristam Navicat.
   
Слични теми
 1. Pepsi Man
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,398
 2. Daki4ko
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,787
 3. mariomako
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,028
 4. Soldier
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,133
 5. programmer
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  795
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...