• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нов Twitter профил за флеш ИТ вести

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
За да останете со тек со оваа индустрија која во некои моменти е навистина тешка за следење, ви го претставуваме новиот Twitter профил на IT.com.mk (кој ќе биде инкорпориран и на главната страна наскоро) на кој ќе се објавуваат кратки ИТ вести:

www.twitter.com/IT_info
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Да за кратки вести ,
интересно е баш тоа што сакаш да го прочиташ
како најбитно ќе го има на twitter...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно