• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

NOV Samsung A41

 • Ја почнал/а темата
 • #2

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,677
3,571
Телефонот е некористен, земен 31 јули, на 1 август е вклучен дома и мислев дека има проблем со Auto brightnes сензорот, па го однесов назад во салон. После одмори натаму наваму, дури 20 септември си го земав и не го ни пратиле во сервис, телефонот немал проблем туку јас не сум знаел да го штиклирам тоа во опциите :LOL:
Така да, комплетно нов и некористен, само вклучен и испробан, гаранција од телеком 2 години, минус овие 2 месеци.

Гратис ќе добиете заштитно стакло од 500 денари како и силиконска футрола, кои беа купени пред време, телефонот беше планиран за член од фамилија, ама не им се менува постоечкиот телефон.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #3

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,677
3,571
Нов во продавници е 15-16.000, по мобилари без фискална 13.500.

Не ми е јасно како уште не се продаде, ептен е испод цена. Користен да беше па ќе се продадеше побрзо.
А сум гледал огласи каде одма се продавале со цени повисоки од мобилара.

Спецификации:

или на кратко, кој не сака голем цигла телефон, мал, компактен и лесен (димензии 149.9 x 69.8 x 7.9 mm, 152 грама), одличен Super AMOLED екран, AlwaysOnDisplay, 4/64 GB меморија, одлични камери (48+8+5MP, предна 25МP), солиден чипсет, андроид 10, издржлива батерија.

Pros
 • Very compact and lightweight
 • Great Super AMOLED screen, small notch
 • Outstanding battery life
 • Consistently good camera even if it lacks a Night Mode
 • Great portraits, good selfies
 • Android 10 and One UI - a combo we like
 • USB-C, 3.5mm jack, microSD, FM radio
 • Cheap
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,680
Мислења
830,431
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно