• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нов сајт за огласи

tinodj

Gaining Experience
16 јуни 2008
85
62
Нов сајт за огласи во македонскиот интернет простор. Со малку помалку печатни грешки од постоечките, со малку поинаква организација, поразлична од онаа со регионализација на Македонија. Општо не ми се допаѓаат регионализации. Па ме интересира дали имате генерални забелешки, евентуални сугестии и општо сакам да го слушнам мислењето од ИТ луѓето во Македонија.

http://www.airlija.com
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Ova mi lici na epten seriozen net centar za oglasi pogledni go samo oglasov :LOL::LOL::LOL:
teram zenska
Опис:
jas sum palv
Основни информации:
Продавач: bato од Радовиш
Email: Контактирај го продавачот
Цена: По договор
Телефон: nemam
Деатли за огласот
Оглас број: 357
Огласот е виден: 25 пати
Активен до: 28.08.2009 (уште 365 денови)
Додаден на: 28.08.2008

http://www.airlija.com/ad357.html
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
омг here we go again

среди ги опциите менијата малку поорганизирани да ти се
и по на дофат народски кажано не да се бараа ова кај беше ова што е

и намали ги не мора се да нафрлаш
тоа горе главното мени среди го зголеми го
тоа е ударно и треба да биде приметно

додека на подменито Недвижнини.... смени им ги сликите
ужас ти се, барем првите 2


а за оооогласи ептен сериозни сте
:bravoska:


357_2008082008.jpg
:ha:
 

tinodj

Gaining Experience
16 јуни 2008
85
62
додека на подменито Недвижнини.... смени им ги сликите
ужас ти се, барем првите 2

Не разбирам баш ова ... На кои слички мислиш?

а за оооогласи ептен сериозни сте
:bravoska:

Па сега додека помини ревизија, нешто ќе помини тоа е :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
сликичките пред

Недвижнини Авто-мото Бизнис Технологија Работа и контакти Хоби и забава

а посебно пред недвижнини и автомото
 

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Ај оти неможе во Македонија да се отворат 12415 портали за огласи ? Или може ? :muahaha:
Аман бе луѓе на секој чекор огласи, ма веќе од весник ќе си пратам. :plachko2:

А иначе АИРЛИЈА нека е.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Interesen sajt, vaka na prv pogled brzina i preglednost..dobro e

@Vermilion, zosto da nema poveke sajtovi za oglasi ? mene licno me nervirase primer na pazar3 koga ke procitav imame pregolema posetenost - za da se otvori oglas pocekaj 15 min...ok, besplatni bea oglasite no sepak toa ne e vo red

i zabeleskata od Metal Gear e na mesto - zgolemi gi malce slikickite za brza navigacija

poz
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
669
675
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Не е лошо, но мислам дека може да се зголеми прегледноста со воведување на конвенции во насловите, а исто така и во самите огласи. Со други зборови, воведи стандардизирано форматирање на насловите и на самиот текст, со тоа луѓето ќе се навикнат на изгледот и полесно ќе ги наогаат работите што им требаат. Не мора на се, барем на огласите за недвижнини и автомобили.

Еве еден пример од многу успешен веб сајт за огласи каде што се е организирано и средено цакум-пакум.

http://www.vlan.be/en/index.php

Едно прашање, дали огласите ги прегледува некој пред да се појават на сајтот?

Среќно.

Поздрав,
Димитар
 

tinodj

Gaining Experience
16 јуни 2008
85
62
Едно прашање, дали огласите ги прегледува некој пред да се појават на сајтот?

Благодарам на забелешките, а за конкретново прашање, Не нема модерирање на огласи пред да се појават, но откако ќе се појават може да се случи некоја модерација. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,086
Мислења
877,278
Членови
30,685
Најнов член
Blaze Ivanov
На врв Дно