• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нов ПЦ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

martin

Intern
6 јануари 2008
2
0
Zdravo na site ! Imam eden problem, pa se nadevam deka ke mozete da mi pomognete da se odlucam. Vo slednive dve-tri nedeli treba da zemam nov PC so slednive komponenti:

- Asus P5K-Premium Intel P35
- Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz
- Asus Silent Square Pro Cooler
- Corsair XMS2 2GB DDR2 800 2x1GB
- Western Digital Caviar 320GB WD3200AAKS
- Asus EN8800GT TOP 512MB GDDR3

E sea, kade e problemot ? Dali ovoj model na graficka karta t.e. Asus EN8800GT TOP 512MB e podobra od ASUS EN8800GTS 640MB ili pak tie 640MB pravat nekoja golema razlika ? Bidejki razlikata vo cenata e okolu 6000 denari, t.e. GTSot e poskap.
I uste edna rabota dali nekoj go ima koristeno Silent Square Pro Coolerov i ako go, dali e dobar, lesen za instalacija i slicno ?

Odnapred, fala.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Имам само нешто да ти кажам. Eден мој другар има asus картичка и линуксот не му го поддржува, ова ти го кажувам доколку сакаш да си инсталираш линукс на твојата нова машина.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Zdravo na site ! Imam eden problem, pa se nadevam deka ke mozete da mi pomognete da se odlucam. Vo slednive dve-tri nedeli treba da zemam nov PC so slednive komponenti:

- Asus P5K-Premium Intel P35
- Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz
- Asus Silent Square Pro Cooler
- Corsair XMS2 2GB DDR2 800 2x1GB
- Western Digital Caviar 320GB WD3200AAKS
- Asus EN8800GT TOP 512MB GDDR3

E sea, kade e problemot ? Dali ovoj model na graficka karta t.e. Asus EN8800GT TOP 512MB e podobra od ASUS EN8800GTS 640MB ili pak tie 640MB pravat nekoja golema razlika ? Bidejki razlikata vo cenata e okolu 6000 denari, t.e. GTSot e poskap.
I uste edna rabota dali nekoj go ima koristeno Silent Square Pro Coolerov i ako go, dali e dobar, lesen za instalacija i slicno ?

Odnapred, fala.
Toa e mn tesko prasanje... eve ti link koj sto moze da ti pomogne http://www.nvidia.com/HelpMeChoose/index.aspx?qid=1
i vidi si podetalno
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Dosta be protiv tie ASUS graficki!!! Neznam samo sto im fali??? Site toa ste zapnale!!!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,881
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно