• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Nov nettop - Acer Aspire Revo R3600

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

fazrijan

Gaining Experience
24 март 2012
133
113
Skopje
www.terakota.com.mk
Екипо би ве замолил за една проценака,
Состојба:Нов
Гаранција:Нема
Процесор: Intel Atom 230 na 1.6 Gz
Рам: 2Gb DDR 2
Ново Kingston 120 Gb A400 купено на 15.10.2020 има 2 год гаранција
Со него има нови оргинални тастатура,маус и држач за прикачуванје на монитор/телевизор
Сликите се од него
Однапред ви благодарам :)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,097
10,140
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
А како тоа нов кога хардверот му е 12 години стар? мислиш некористен?
Со оглед дека е single core процесорот, би рекол 3000 денари, сосе маус и тастатура.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,618
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно