1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Нов некористен Xiaomi Router 3G

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DrMTR, 30 oктомври 2017.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,245
  6,363
  27 Март 2014
  Како што гласи насловот, (не јас) продавам Xiaomi Router 3G рутер топтан нов во кутија со сите додатоци што доаѓаат со него.

  Q: Состојба на рутерот?
  А: Нов некористен во кутија, без гаранција купен од странство.

  Q: Зошто го продаваш ?
  А: Јас лично не го продавам, вршам услуга на пријател кој што купил 2, мислејки дека 1 нема да му го покрие целиот простор. Завршил работа со еден, и овој му дреме во кутија.

  Q: Спецификации од рутерот?
  А: Сите спецификации може да се најдат овде ама не е лошо да стојат и овде:

  • Процесор: Dual Core MT7621A 880 МГц
  • ROM: 128 MB SLC Nand Flash
  • RAM: 256MB DDR3-1200
  • USB 3.0 (5V/1A)
  • 2.4 Ghz WiFi 2x2 (до 300 mbps/сек)
  • 5 Ghz WiFi 2x2 (до 866 mbps/сек)
  • WAN до 1 Gigabit/с
  • LANх2 до 1 Gigabit/с
  • Напојување 12V / 1.5A
  Вистински ѕвер во перформанси.

  Едно кратко видео, од кај пријателот, каде што тестира брзини со УСБ3.0 во мрежа.

  speed.mp4

  * Поддржува Padavan кастум фирмвер (кој што беше флешуван на рутерот на пријателот и функционира беспрекорно.) ПО желба на купувачот, можам и овој да го флешувам со Padavan пред да го испорачам на истиот. Предности на Падаван КФ над шток ги имам пишувано во темата за Ми Мини.

  Понуди во ПП ве молам. Доколку му одговара понудата на приајтелот, ке бидете контактирани во наскоро време. Благодарам. На интернет сајтовите цената се дрижи околу 45 $.
   
  Последна промена: 30 oктомври 2017
  На borcep и mnikolce им се допаѓа ова.
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,245
  6,363
  27 Март 2014
  * Резервиран - потврден !
   
  Последна промена: 30 oктомври 2017
 3. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,676
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  се извинувам на офтопик, нели беше забрането да продаваш нешто во име на друг ? режија?
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,245
  6,363
  27 Март 2014
  Остави ти тоа. Јас стојам зад тоа што се продава. Така да се е легално, без гајле. :)

  ON TOPIC: Темава може да се затвори, продадено !
   
  На Zippo и spiritBreaker им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,160
  25,477
  4 Септември 2008
  Да забрането е, за жал не видовме на време, следен пат пријавувајте вакви теми.
   
  На artweb и Zippo им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. riki_staff
  Одговори:
  64
  Прегледи:
  5,248
 2. riki_staff
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  665
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...