1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нов лаптоп Asus X510UF

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 6 ноември 2018.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  928
  480
  15 Декември 2013
  Машко
  Се продава нов не користен лаптоп модел Asus X510UF со 2 години гаранција без оперативен систем, но може да се инсталира windows 10 или друг оперативен систем по желба на купувачот. Со следниве спецификации:

  • Дисплеј: 15.6" (39.62cm)
  • Резолуција: 1366 x 768
  • Процесор: Intel Core i3-8130U (2.20 - 3.40Ghz)
  • Графика: nVidia GeForce MX130-2GB
  • Внатрешна меморија: 8GB DDR4
  • Меморија: 1TB HDD
  [​IMG]
  Цена 22к
   
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  928
  480
  15 Декември 2013
  Машко
  Продаден надвор од форум, клуч !
   

Сподели

Вчитување...