1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нов изглед на ит.ком.мк

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од gokica, 18 ноември 2011.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,833
  24,965
  4 Септември 2008
  Смени го скинот, 90% од луѓето на форумов користат црн, ако не ти одговара, кажи ќе пробам друга боја.
   
 2. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,008
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Портокалова е бојата :) Што монитор имаш, самсунг? :cool:
   
  zorandesign, bate mile и на psyside им се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,833
  24,965
  4 Септември 2008
  Предпоставував :D
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
  Зашто толку негодувања за белата тема? Баш си е фина. :)
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  672
  6 Јуни 2007
  Махер си :D
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gokica

  gokica
  Модератор

  8,382
  10,164
  13 Јуни 2009
  Мене лично повеќе ми се допаѓа белата позадина зашто посериозно ми делува.
   
  На olikomerc и Revan им се допаѓа ова.
 7. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  600
  162
  29 Септември 2010
  бела фор д вин!
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,260
  24,692
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  ЉОЉ после 1 година ви текна да расправете која е подобра... хахаа кој која сака таа нека ја користи затоа има две.... нема љутиш.
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,437
  11,036
  23 Јануари 2008
  Манга
  GTFOH....Get The Fu*K Out of Here!
  Белата позадина делува само на нервниот систем...негативно.
   
 10. gokica

  gokica
  Модератор

  8,382
  10,164
  13 Јуни 2009
  Сепак нашиов јазик е многу пософистициран. “А б' ај не заебавај“ на пример наместо тоа ГТФУКАМШГХ

  За нервниот систем можда си во право оти гледам се помалку тепачки на улица.

  Калчо, и по година дена нема да те оставам раат со тоа џишот црвените ленти и налепници во црната позадина. Али ете не ми текнало до сега зашто заборавив и дека постои другата позадина. :D

  Само еве гледам сето мераклии на џиш бои на форумов па ај нека им биде.
   
 11. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,437
  11,036
  23 Јануари 2008
  Манга
  Какви времиња дојдоа, луѓето немаат време за да се истепаат на улица...
   
  psyside, daci92 и на gokica им се допаѓа ова.
 12. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,175
  3,468
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Јас црната тема ја користам и ми изгледа фантастично. Белата некако многу нападно ми делува. Плус со аватарот ми одговара темна тема :devil:
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 13. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,008
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Бела позадина, веќе подолго време, help? :cool:
   
 14. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,828
  811
  14 Декември 2007
  Машко
  Не сфатив дали прашуваш како да смениш дизајн?

  1. [​IMG]  2. [​IMG]  пс. Ти сменав јас црн дизајн.. Да не те збуни :)
   
 15. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,008
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Таман работа да прашувам, нешо не е у реду со мене пошо сум на бела.. :) Се шегував , нели, овај :) Добро делува црната...не е лоша...ги имам пробано сите

  Впрочем, мене ми се допаѓа бело црвената комбинација.
   
 16. atanastanas

  atanastanas
  Gaining Experience

  285
  94
  2 Мај 2012
  Машко
  najubavo za nervniot sistem ke deluva crvena pozadina pomesana so zeleno ucev deka mnogu smiruva taa kombinacija :D
   
 17. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,828
  811
  14 Декември 2007
  Машко
  За тоа ме збуна.. Ама ајде си реков.. Се случува :)
   
 18. Bane

  Bane
  Gaining Experience

  188
  153
  11 Септември 2011
  Машко
  мене лично темниот скин ми е убав, но не го користам заради црвените букви некако премногу ме замараат, дречат и ми се причинува дека дупло ги гледам :)))
  кога би можеле да се сменат да бидат во друга боја би било супер.
   
  krisbt, HoLfElDeR, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,008
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Па...ако веќе се зафаќате за менување на бои...потранспарентни бои ќе бидат океј (opacity малку да се намали..)
   
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,836
  6,425
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас го користам зелениот со жолто, ок ми е.
   
 21. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
  Розева му е мајката...
   
  На fuUuUzZzZy му/ѝ се допаѓа ова.
 22. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,691
  2,267
  14 Декември 2010
  Машко
  А стандарден XenForo користи некој? :D
   
 23. HoLfElDeR

  HoLfElDeR
  Gaining Experience

  143
  74
  13 oктомври 2010
  Исто и јас, некако црвените букви се пренапорни за темниот изглед, би било некоја друга боја да може за буквите, жолта,бела,сива.
   
 24. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,260
  24,692
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,833
  24,965
  4 Септември 2008
  Имам едноставно решение за вас, кој скин ви одговара тој користете го.
   
  На fuUuUzZzZy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...