1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нов High-End Android мобилен

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од gOJDO, 11 Март 2019.

 1. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  490
  191
  9 Август 2018
  Машко
  Па исто минус 2X оптички telephoto зум.
   
 2. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,195
  2,895
  24 Септември 2012
  Не е џабе. Бидејќи кај нас нема С10 со 855 како ти што велиш. Туку доаѓа со 9820 ексинос кој е послаб во перформанси и со поголема потрошувачка. Да, можеби нема да се примети додека е нов, ама за година дена ќе си почне со забележливите работи.

  Згора на тоа самсунг софтвер кој сите знаеме која контрола на квалитет ја има. :) А трд парти ромови стално имаат проблеми така да и тоа не е решение.

  Кога гледаш ривјуа и споредби пази дали е за 855 или не, бидејќи тоа не е истиот телефон што ти го имаш тука во продавница.
   
  На Goran. му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,441
  11,056
  23 Јануари 2008
  Манга
  P30 Pro за некој ден ќе излезе...што мислите ќе има шанса да се носи со Ѕ10+?
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,192
  6,303
  27 Март 2014
  S10+ ке биде чекор понапред пред P30.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,841
  24,976
  4 Септември 2008
  Подобра камера + потенцијално перформанси, друго се Samsung.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,841
  24,976
  4 Септември 2008
  Каква врска има чипот со перформанси over time?
   
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,441
  11,056
  23 Јануари 2008
  Манга
  бактеријата ќе продупи со тек на време, малу поќе...
   
  На Draynor и mdeni им се допаѓа ова.
 8. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,821
  3,894
  5 Јули 2013
  Samsung ги успорува телефоните со секој следен апдејт после појавувањето на нов модел. Новите модели им се се побрзи и поисполирани со секој следен апдејт, се додека не произведат наследник. Еве ја S7-ката, ОСЕТНО поспора од кога го купив телефонот. После 5-6 апдејти, телефонот не е истиот веќе. Планирам да инсталирам стар софтвер. Јас не би купил Samsung да имаше алтернативи со AMOLED.
   
  cele_x, Astraion и на mdeni им се допаѓа ова.
 9. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,203
  974
  2 Јануари 2012
  Машко
  Што ти е поспоро?
   
 10. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,821
  3,894
  5 Јули 2013
  Samsung S7.
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,841
  24,976
  4 Септември 2008
  Нема.
   
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,203
  974
  2 Јануари 2012
  Машко
  Сфатив тоа ама што?
   
 13. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,441
  11,056
  23 Јануари 2008
  Манга
  има, има
   
 14. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,810
  2,046
  19 Јули 2013
  Што бидна со телефонот, се оправи, зема нов, кој го зема?
   
  olikomerc, TylerMkD и на Avid им се допаѓа ова.
 15. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,503
  3,408
  11 Декември 2008
  Машко
  Гарант земал од сранство, таму се поквалитетни :)
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 16. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,441
  11,056
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не сум зел, го хакнав, па сега и не ми е толку приоритетно за одма да купам нов телефон. Бев зафатен периодов и немав кога да отидам да го видам P30 Pro. @psyside вели бил пожар, па сакал да го купи. Ако го испазари може и кај него да го видам.
   
  На Molec и Speedster им се допаѓа ова.
 17. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,146
  1,530
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Го има на дисплеј во СЕТ во ГТЦ оди види го. Одличен е ...
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,841
  24,976
  4 Септември 2008
  Пожар камера, одличен дизјан - перформанси. За се друго Samsung. Јас би го земал ради камерата....а и фаца е нема збор.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  775
  265
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Можеа малце повеќе да го ишмирглаат P30pro, искрено и јас почнав да се наклањам накај S10+, Самсунг по мене е златна средина, секој flagship телефон што усрал, Самсунг погодиле, во се супер ама не и најдобар, П30Pro во тоа што е јак глави боли, имам Mate20Pro, ISO 102000 од ноќе во дење прави, може да замислиш 400.000 ISO на П30про + OIS.

  EMUI е солиден, сите ревјуери тоа што не им се свига е од порано, никој не посочил ништо конкретно кај што кочи/има мака.

  Јас 5 месеци немам гајле имав 2 големи Апдејта.


  Eве видео за EMUI

  View: https://www.youtube.com/watch?v=GDnfQZl0ing
   
  gremlin, Krk198 и на The Geek Boy им се допаѓа ова.
 20. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,810
  2,046
  19 Јули 2013
  Како го хакна?
   
 21. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  411
  200
  28 ноември 2015
  Машко


  Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk
   
 22. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,441
  11,056
  23 Јануари 2008
  Манга
  Го оставам неиницијализиан на екранот каде бара да штиклираш "I HAVE READ AND AGREE...BLA BLA" и така не се уклучува сам, ниту замара дека BiBy Shit is not set up....
  Screenshot_20190412-125540_Bixby Voice.jpg
   
  На Molec, damil, spiritBreaker и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,350
  2,141
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Имало господ/Дојде живот! :)
   
  На gOJDO и olikomerc им се допаѓа ова.
 24. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,203
  974
  2 Јануари 2012
  Машко
  Пак не си го изгасил сервисот. :)
   
 25. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  862
  438
  12 Април 2017
  Машко
  Користам S7 Edge. Не сум приметил да закочи или забави. Тури му формат на твојот и ќе биде ко нов.

  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...