1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Нов фотоапарат Nikon Coolpix S33 водоотпорен

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од lynx, 27 Јули 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Модел: Nikon S33

  13.2 megapixels - 1/3.1" CMOS Sensor
  ISO 100 - 1600
  30-90 mm F3.3-5.9 Zoom Lens
  Digital only Image Stabilization
  2.7″ Fixed Type Screen
  4.7 fps continuous shooting
  1920 x 1080 video resolution
  221g. 110 x 66 x 27 mm
  Weather Sealed Body

  Нов неотпакуван, комплет со кутија и сите додатоци, плава боја.
  Цена: 1800 денари.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,791
  1,929
  8 Мај 2007
  Машко
  резервирам
   
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  783
  826
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ако се откаже челнот погоре че го земам.
   
 4. damil

  damil
  On your way to fame

  783
  826
  2 Јануари 2015
  Машко
  Благодарност со членот @lynx на брзата испорака.

  Супер е апаратот, скроз нов, коплет со сите додатоци во кутијата.

  Повеќе инфо кога ќе се тестира под вода.
   
  На shooter, mnikolce, Oktar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Продадено, со здравје да си ги користат ЈасСум и Дамил.
   
  На JasSum и damil им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...