• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нов форум: Туторијали

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Направен е нов под форум на форумот Едукација, Туторијали. Тука можете да постирате разни видови на туторијали, мини how-to, видео туторијали, аудио и сл.

Благодарение на Вашите сугестии, овозможуваме подобар развој на форумот како и потребите на корисниците за брзо снаоѓање и учење ;)

:bravo:

П.С. Се префрлуваат сите теми кои содржат туторијали во новиот форум.

Благодарам :bye1:
 
D

DimitarMK

Гостин
Супер, благодарам што предлогот е прифатен. Само напред. :bravo:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Дефинитивно ке заврши работа, наместо да ги бараме сите туторијали низ форумот ќе бидат сместени на едно место.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Одлично. Добра беше идејата на Димитар и супер што ја прифатија администарторите.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Супер за под форумот за ТУТОРИЈАЛИ. Ајде сега фатете се за работа и постирајте за да биде активен. Само напред! :bravo:
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Супер, закон е, посебно ми помогна туторијалот за vBulletin :bye1:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Одлично па кој се осеќа спремен слободно нека постира/иницира таму туторијал !
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
За подобар квалитет, би препорачал туториалите да бидат добро средени и исклучиво да се користи кирилица (освен за термините кои треба да се на латиница)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,010
Мислења
854,591
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно