1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нов Firefox 3.0.6 и крајот на Firefox 2.0 серијата

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од gdamjan, 6 Февруари 2009.

 1. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,237
  514
  3 Април 2008
  Пред некој ден Мозила ја објави шестата подверзија на Firefox 3 која вклучува подобрувања во стабилноста, поправање на некои мали багови и најважно решавање на неколку сигурносни проблеми. Нормално, повеќето корисници на Firefox 3 деновиве автоматски ќе ја добијат оваа верзија преку системот за само-ажурирање на Firefox, па не треба да се секираат. Сепак проверете.

  (Официјалното известување за 3.0.6).

  Она што е веројатно поважно е дека стариот Firefox 2.0 веќе нема да се развива, ниту ќе бидат решавани проблеми со стабилноста, ниту ќе бидат поправани сигуроносните дупки. Исто така во Firefox 2.0 веќе нема да функционира системот за заштита од штетни страни. Последната верзија е 2.0.0.20, објавена на 18 декември 2008, што е нешто повеќе од две години од појавата на Firefox 2.0 (24 октомври 2006).

  (Официјалното известување за 2.0.0.20 од Mozilla).

  Ако видите дека некој ваш пријател сеуште користи Firefox 2.0, помогнете му да надгради - ништо не кошта.

  (Од http://mozilla.blog.com.mk/node/208474)
   
Слични теми
 1. kane133
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,050
 2. unknown-xx
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,328
 3. HijackHacker
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,523
 4. kether
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,059
 5. Dark HaCkeR
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,087
Вчитување...

Сподели

Вчитување...