• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нов домен за корисниците на e-mail адреса на @mt.net.mk

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Во рамки на претстојното ребрендирање на нашата компанија, планирано е воведување на нов домен за вас како корисници на e-mail адреса на @mt.net.mk.

Од 4 мај, сите e-mail пораки кои ќе ги испраќате, ќе бидат испратени од t-home.mk домен. Односно, наместо од [email protected], пораките ќе бидат испратени од [email protected].

Сите пораки кои ќе бидат испратени на вашата досегашна e-mail адреса и понатаму ќе пристигнуваат во вашето e-mail сандаче.

Доколку e-mail сандачето го користите преку webmail, нема потреба од никакви дополнителни подесувања.

Доколку e-mail сандачето го користите преку e-mail клиент (Outlook), потребно е само да се промени e-mail адресата од [email protected] во [email protected], каде што username претставува вашето корисничко име.

Упатство за подесувања на вашиот e-mail account во Outlook Express.

Извор: Т-Home
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,856
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно