1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Нов делови: Asus Maximux X Code, Core i5 9600K

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 1 Јуни 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,269
  10,632
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам нови, неотпакувани делови:
  Asus Maximux X Code - 13000 денари
  Core i5 9600K - 13000 денари

  Плочата и процесорот се купени од странство и за истите давам една година гаранција (се нафаќам на мој трошок да ги пратам за RMA). Мемориите имаат 5 годин гаранција

  20190601_183845.jpg
  Цените се фискни. Цена за деловите заедно: 25000 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 22 Јуни 2019
  На Ace Lud, Pane-G, RagingDemon и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,269
  10,632
  23 Јануари 2008
  Манга
  напојувањето е продадено

  и мемориите се продадени
   
  Изменето од модератор: 3 Јуни 2019
  На Gymblonski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,269
  10,632
  23 Јануари 2008
  Манга
  На располагање:
  Asus Maximux X Code - 13500 денари
  Core i5 9600K - 13500 денари


  Цена за сите делови заедно: 26000 денари
   
  Последна промена: 6 Јуни 2019
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,269
  10,632
  23 Јануари 2008
  Манга
  Се додаваат и нови мемории со 5 години гаранција G. Skill SniperX 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 - 6300 денари
  Во пакет мемориите со матичната и процесорот за 32000 денари
  Во пакет мемориите, матичната, процесорот и водено ладење Corsair H110i GT со променети вентилатори Noctua NF-P14s redux за 36500 денари
  Во пакет мемориите, матичната плоча, процесорот, воденото ладење и графичка картичка Gigabyte RTX 2070 8GB Windforce 3X OC (користена 5 месеци и под гаранција година и 7 месеци) за 64000 денари
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,269
  10,632
  23 Јануари 2008
  Манга
  Плочата и процесорот заедно = 25000 денари !!!!

   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,269
  10,632
  23 Јануари 2008
  Манга
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,269
  10,632
  23 Јануари 2008
  Манга
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,269
  10,632
  23 Јануари 2008
  Манга
  Bump, opcija so novi G.Skill Sniper X 16GB DDR4-3200 CL16 so 5 godini garancija = 30500 denari
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,269
  10,632
  23 Јануари 2008
  Манга
  продадени
   
  Pane-G, Ace Lud и на architect им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...