• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нов Chatbox?

Статус
Затворена за нови мислења.

vuki

Intern
23 септември 2007
17
0
ех па ... тука се отепавте коментирајќи па уште ИРЦ канал ви треба :)))
подобро од ФОРУМ нема!! коментираш, остануваат коментарите ... ги читаат други .. пишуваат свои коментари ... ШТО ЌЕ ТИ ИРЦ?
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
ех па ... тука се отепавте коментирајќи па уште ИРЦ канал ви треба :)))
подобро од ФОРУМ нема!! коментираш, остануваат коментарите ... ги читаат други .. пишуваат свои коментари ... ШТО ЌЕ ТИ ИРЦ?
za da se dogovarame koj server da go napagame :LOL: :LOL:
 

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
јас можам да го регнам каналот само јас сум обичен n00b незнам дали админите ке сакаат да седат на него такада нека го регне некој со повисок ранк
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
јас можам да го регнам каналот само јас сум обичен n00b незнам дали админите ке сакаат да седат на него такада нека го регне некој со повисок ранк
sto ima veze toa so administratorite, normalno deka ke doagaat.

eve regni go ti
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Каналот не мора да е на Undernet (1000*1000 заебанции има околу регистрацијата) јас предлагам на собствен IRC сервер како што е ircxpro или некој како irc.serbiancafe.ws и heliosnet.org
Се разбира газда на каналот треба да е некој од админиве како на пример D или S
 

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
Епа аконе да не избрзуваме со регнување на каналот туку да видиме што админите ќе одлучат.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Momentalno definitvno ne... Treba da se soberat finansiski sredstva i da porasne ushte forumot :)

Ali chim vekje ima inicijativa ke gledame da go ubrzame celiot proces
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
zosto finansiski sredstva koga moze da se registrira na nekoj chanserv server odma a ako se ide dobro (ima interes za kanalot)moze da preminete na sopstven server za koj mozam jas da pomognam
 
  • Ја почнал/а темата
  • #40

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
zosto finansiski sredstva koga moze da se registrira na nekoj chanserv server odma a ako se ide dobro (ima interes za kanalot)moze da preminete na sopstven server za koj mozam jas da pomognam
Не секогаш, но во повеќето од случаите, за квалитет потребни се добри финансии. :)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
pa eve ako tolku se ima merak, moze da se regne privremen kanal .... imeto i nemora tolku da znaci ....
Има привремен канал, се надевам дека нема да биде само привремен :D

Името е сосема неважно за квалитетен канал.


Доколку некој има желба, може да се поврзе на freenode, канал #it.com.mk :)

Команда за mIRC: /server irc.freenode.org:6667 -j #it.com.mk
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
-ChanServ- Channel: #it.com.mk
-ChanServ- Contact: Andrijeski << ONLINE >>
-ChanServ- Registered: 18 hours 47 minutes 27 seconds ago
-ChanServ- Topic: Welcome :D - http://it.com.mk unofficial channel
-ChanServ- Options: ChanGuard
-ChanServ- Mode Lock: -s+ntc

:) Има и подобри сервери а мислам дека некој Админ треба да го има каналот на пример D
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Нема везе кој го има каналот...дали D дали Андријески, важно де се дискутира LIVE па сега видите...

П.С. И Андријески е админ ...

П.П.С. BUMP

:rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #48

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
Во врска со ИРЦ каналот, некако само да се збори... ретко да се практикува тоа што се збори... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,216
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно