• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нов Chatbox?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
На форумов е воведен нов chatbox. Мисли, желби, реакции? Го бива или не го бива? ;-)
 

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Па стандарден си е само треба повеќе опции, како на пример за болд, потцртување, линкови итн.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Искрено, мислам дека не е баш добра идеја да се компликува форумот со chat. И онака дел од историјата на муабетот се губи така да, нема поента. Колку за забава, интересен е ама првите 2-3 дена веројатно (мене и тие ми се многу) :)

Доколку веќе мора да има вакво нешто би можело да се стави нешто како Shoutbox некаде (на не толку упадливо место). :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Chatbox-от е оневозможен за употреба... Причината: Не е потребен на форумот.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
па и јас мислам исто да се отвори еден канал
'

на мирц канал да правам нема шанси пак да се замарам со такви работи:) ако сакате само може да ви најдам супотери и после сами си планирајте;) :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
E zosto ne e potreben??Stvarno ne trebase da go trgnete.Glupa idea
Постирање во теми го дозволува истото задоволство а доколку некој сака live-chat... секој од членовите сигурно користи MSN, Yahoo!, ICQ и др. инстант месенџери и доколку ги нема истакнато може да му ги побарате...
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Јас би предложил да има ChatBox али да не биде како што беше минатиот пат на горниот дел од страната туку каде што се опциите Кориснички СР, Листа на Членови итн... таму да има линк за ChatBox и кој сака нека кликне таму и ChatBox-от да му се отвори во нов прозорец(new window) :confused: :confused: :confused: :confused:
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
ChatBox-ot definitivno se kosi so konceptot, so ona kako e zamislem forumot kako forum... Dokolku ti imas nekoj problem kako pobrza opcija pomos bi pobaral na ChatBox-ot... ke dobies odgovor i posle kratok period toa se brise... zatoa e podobro po forumite... toa ostanuva.
Pozdrav
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
ozbilno trebase da go ostavite, a toa sto go rece andrijevski mislam deka ne e u pravo. Vo chat boxot ke se prai muabet onakov kakov sto nemoze da se naprai na forumov. Mene ako mi treba nekoja pomos normalno deka nema da prasam vo chat boxot, tuku ke go postiram na forumov.

bas i ke se zapoznaeme podobro.

VRATETE GO :)))))))) :bravo: :bravo:

P.S steta sto ne go vidov :ua:
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
it.com.mk irc server bi bil najdobro reshenie spored men... Mislam deka lugjeto ke se zblizhat shto ke dovede glupite, nepotrebni prekuvanja da se izbegnat.. zdravje ponatamu, mislam deka seushte e rano.
 

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Искрено, мислам дека не е баш добра идеја да се компликува форумот со chat. И онака дел од историјата на муабетот се губи така да, нема поента. Колку за забава, интересен е ама првите 2-3 дена веројатно (мене и тие ми се многу) :)

Доколку веќе мора да има вакво нешто би можело да се стави нешто како Shoutbox некаде (на не толку упадливо место). :p
Потполно се согласувам со тебе.
 

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
И јас се согласувам за регнување канал такада ако ви треба супортер рачунајте на мене

поздрав
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
nekako mi e tapa IRC-ot, ali cim veke nema nesto drugo moze i toa, nego daj nekoj neka se zafati so rabota, poso gleam adminive se zafateni (potpolno ve razbiram) moze nekoj sto se bavta so irc da go regne kanalot.

samo kazete ime na kanal i koga ke bide zavrsena rabotata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,729
Мислења
856,223
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно