1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Решено NOTEPAD

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од anonimen12, 9 Февруари 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  359
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  како да се справам со нотепад http://i.imgur.com/k9v9hT0.jpg пишувам на македонски .. ке зачувам и после што да видам (?<>//0)
   
 2. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  При зачувувањето на документот избери Encoding: UTF-8 ;)
   
 3. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,816
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  Notepad++

  Од менито одбери Encoding > Encode in UTF-8 without BOM и после тоа куцај на кирилица што сакаш...
   
 4. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  359
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  Alucard решен е проблемот !! фала :):D
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 5. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  Кога го снимаш документот избери Encoding од листа.
  2013-02-09_1823.png
   
 6. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  359
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  pak zeza hipo !!! notepat ++ zavarse rabota.. pod kluc sega temata
   
 7. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,816
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  Од фала не се живее, памти па врати :p
   
 8. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  359
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  со добро ќе биде вратено ... :D
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. daceee90
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  4,089
 2. Alexandar
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,637
 3. Blagojce
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,886
 4. goodboy
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,202
 5. IntelAmd
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  984
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...