• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Notebook Asus FX505 TUF Gaming Ryzen 7

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
519
304
Сакам да го продадам ама неам поима колку би можел, значи да не претерувам со цена, колку вреди толку, станува збор за Notebook Asus FX505 TUF Gaming Ryzen 7, карактеристики

AMD Ryzen 7 3750H 2.30GHz Processor up to 4.00 GHz, 4MB Cache, 4-Cores
Memory: 16GB DDR4 2400
Storage: 512GB SSD M.2 PCIE NVME
Display: 15.6" FHD (1920 x 1080) IPS matrix refresh rate 144 Hz
Graphics: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB GDDR6
Battery: 3 -Cell 48 Wh
Weight: 2.3 kg
Keyboard: Illuminated Chiclet Keyboard RGB
OS: None

Connectivity: Integrated Wi-Fi 5 (802.11 ac), 10/100/1000 Base T, Bluetooth® 5.0

Ports:1 x COMBO audio jack, 1 x Type-A USB2.0, 2 x Type-A USB 3.0 (USB 3.1 Gen 1), 1 x RJ45 LAN jack for LAN insert, 1 x HDMI, HDMI support HDMI 2.0
Camera: 720p HD

Купен е пред 2 или 3 месеца од анхоч со 2 години гаранција и воопшто не е користен. Кутии мутии се имам со него. Кошташе кога го купив 65 000 денари. Го купив поради тоа шо мислев ке играм карковани игри на него ама испадна дека сите игри што сакам да ги играм се ексклузивни само за playstation и сега ете го така стои и ке го изеде времето.

Е сега ако може некој да ми каже реално колку да му барам?

Благодарам!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
519
304
фала на одговор.

ако има некој заинтересирано бујрум.
 

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
384
288
Интересно лаптопче.

Се чудам зарем има Ryzen 3750 во вака јакс серија на лаптоп. Процесоров е доста слаб.
Чудно како е упарен со таква графичка. Како и да е си го дал па со среќа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,339
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно