• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nostradamus The Last Prophecy

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0


Publisher: Microids
Developer: Kheops Studio, TOTM Studio and Mzone Studio
Category: Adventure

************************************************************
Hardware Requirements

Operating System : ? Windows 98SE/2000/XP/Vista
CPU : ? Intel Pentium III 800 MHZ or higher
Hard Drive : 1.6 GB disc space DVD-ROM
Video Card : 3D material acceleration 64 MB required, ?DirectX 9 compatible
Sound Card : ?DirectX 9 compatible keyboard & mouse
********************************************************
Sliki:


 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,039
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно