1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Norton Antivirus 2012 6 месеци free!

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од psyside, 2 Мај 2012.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  На shifty, architect, Zzzoran и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,590
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
 3. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
 4. maci

  maci
  On your way to fame

  2,905
  642
  2 Април 2008
  акцијава до кога ќе трае?
   
 5. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
  Ти пишува и на самата страна. До октомври.
   
 6. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  550
  162
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  прашање до мац, зошто имаш толку теми за norton? :D
   
 7. maci

  maci
  On your way to fame

  2,905
  642
  2 Април 2008
  каде имаш прочитано толку многу теми од мац за нортон?
   
 8. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  550
  162
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  во право си, безврска муабет, касперски го фураше сеа видов по темите и репликите.
  во ред, немаврска, прашањето беше од типот: зашто баш norton, во што е подобар од другите или еве avast free.
   
 9. maci

  maci
  On your way to fame

  2,905
  642
  2 Април 2008
  го гористев нортонот 6 месеци,сега сум на аваст фри,па најверојатно ќе го ставам нортонот пак.па кога ќе помине 6 мес. ќе се префрлам на авастот :)
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  Зошто е најдобриот антивирус заедно со Касперски (2012)... Аваст е одличен ама неможе со нив.
   
 11. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  550
  162
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  дали ми препорачуваш да го направам тоа и јас?
  кој го користиш ти?
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  2 години користев NAV/NIS, сега KIS 2012, а во иднина планирам Emsisoft Internet Security.
   
 13. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,439
  825
  1 Април 2012
  Машко
  да се префрлам на нортон или да останам на аваст фри?
  И што е разликата?
   
 14. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  550
  162
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  ок мац, што велиш за ова тогаш?
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  Топ, што имам да викам, веќе ти реков дека Norton е одличен, поготово ако го подесиш како што треба.
   
 16. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  550
  162
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  епа еве сега го инсталирав и го апдејтувам овој 6 месечниов, после тоа ќе го земам овој што го нудат од тихоум цела година секој месец по 90 денари мислам дека е супер.
  Па ќе го подесиме заедно како што треба, пошто незнам на што мислиш тоа “како што треба“
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  Прави мануелно абдејти, со рестарт помеѓу нив, се додека не ти рече но new updates, исто така во account, ако не се лажам провери која верзија ја имаш и одговори тука.
   
 18. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  550
  162
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  мануално го апдејтирав, верзијата му е 19.1.1.3 ( не можев да ја најдам па ја најдов во "programs and features" ) и ги почитував сите рестарти (ако не беше еден :) )
  сега ми е пуштен фул скенот.
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  19.7.0.9

  Оваа верзија трба да биде!


  Support>about> version?
   
 20. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,730
  1,805
  8 Мај 2007
  Машко
  19.1.1.3 и кај мене
  и вика дека е последна верзија
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  Мануал абдејт?
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  Подобра заштита, полесен за употреба и полесен на системот.
   
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,590
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  kaj mene stigna so manuel update 19.7.0.9 posledna verzija.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 24. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,730
  1,805
  8 Мај 2007
  Машко
  не сум направил рестарт :(
  сега е ок :)
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 25. architect

  architect
  Unstoppable

  1,919
  2,264
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  мана на нортон му е што не може да се исклучи idle scan ... и 100 пати да станеш и да оставиш на idle нортон корне од скенирање !!!
   

Сподели

Вчитување...