• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Norton Antivirus 2007

Статус
Затворена за нови мислења.

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Кој го инсталирав, повеќе ни Notepad не можеше да се отвори за помалку од 10-15 секунди.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Jas go koristev odlicen e nema sto najdobar antivirus sto postoi ali go usporuva Pc.Preporacuvam minimalno na 512 po moznost 1Gb RAM.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Kako najdobar, koga ne mozes da rabotis normalno na kompjuterot? Koga se ocenuva nekoj AntiVirus, se ocenuvaat site negovi mani i prednosti.
 

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Odamna prestanav da go koristam, bara mnogu memoriski i procersorski resursi a pruza skoro ista zastita kako bilo koj.

Koristam eTrust Inoculate na www.ca.com, po nekoj pat znae da zaglavi so procesor 100% na JobTask service ali mnogu retko_Obicno e OK.
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
norton zima mnogo ram-memorija koj sakas da mu sloboden ram nod-32 a koj saka dobar antivirus bitdefender ili kaspersky
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Сега сум под Нортон360 и сум презадоволен.Сега сосема можам да заборавам на одржување на системот.Нортон360 го прави тоа за мене.Антивирус,Огнен зид,анти спајвер,правење резервни копии,pc tune up и многу други работи.Го инсталираш и едноставно заборавиш дека го имаш
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Zakon

JA so Norton imam prekrasno iskustvo....sto sve mi ima fateno do sega kompjuterot ke mi bese u kanta..veruj mi cim go naviknes Norton nisto drugo nema da ti ima smisla, ima zosto e tolku pari, i poddrskata za 2007ca e odlicna...Ednostavno vredi da se instalira i da se proba...
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
JA so Norton imam prekrasno iskustvo....sto sve mi ima fateno do sega kompjuterot ke mi bese u kanta..veruj mi cim go naviknes Norton nisto drugo nema da ti ima smisla, ima zosto e tolku pari, i poddrskata za 2007ca e odlicna...Ednostavno vredi da se instalira i da se proba...
Точно точно имаме исти мислења за Нортон:bravo::bravo:
 
D

DimitarMK

Гостин
Мое мислење дека зема премногу ресурси. Додека ќе се направи добра заштита со AVG или NOD32 во комбинација со некој добар firewall како Sygate Firewall-от, која ќе зема многу многу помалце ресурси отколку што користи Norton - антивирус не ми треба за изглед, ми треба за солидна заштита со помало користење на ресурсите.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Norton е добар ама за појаки компјутери (над 1 гига рам). Инаку многу го успорува компјутерот.
 

waRp_

Intern
31 јануари 2008
17
0
Norton-от е топ антивирус. Знае ли некој кај можам да го купам по Скопјево??

Данкешн!! :)
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,481
1,112
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Само да кажам дека тие кои ќе купат лиценца за нортон 2011 верзијата па навака нема да зажалат. Толку од мене.
 

NIKE

Intern
18 јули 2010
202
8
Еве јас од искуство ви кажувам дека ако имате лиценца од нортон, ќе бидете презадоволни. Најдобар е !:)):))
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,646
1,302
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
Why the fuck пишувате на тема од 2007 ма? :ha:
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,044
29,061
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
LOL! Another Necro by Nike :D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
@NIKE

Ова ти е незнам кој пост одговорен на тема со повеќе од 2 години неактивност.

Секој ваков следен, ќе ти биде избришан ( доколку нема потреба од одговор како овде ).Тема затворена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно