1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Nokia паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од pipelin, 8 Јануари 2017.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,207
  4 Септември 2008


  Beast mode
   
  pipelin, STEFF и на Teget им се допаѓа ова.
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,349
  27 Март 2014
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 3. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,060
  1,331
  17 Јуни 2009
  Машко
 4. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,210
  3,564
  26 oктомври 2012
  Машко
  Blind mode activated :/ Geekbench 3...
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,349
  27 Март 2014
  Мислиш дека во 4 -ката нешто драстично ке промени ?
   
 6. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,210
  3,564
  26 oктомври 2012
  Машко
  У право си, 3ката е најбоље бенчмарк.
  Еве 8890 што им прави на вашите 835ки.... година и нешто стар процесор.
   
 7. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,144
  1,787
  19 Мај 2011
  Машко
  Гледаме :D
  [​IMG]
   
 8. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,210
  3,564
  26 oктомври 2012
  Машко
  На странава како да не постои уредов ? Некој 1+3т ми дава како најнов ?
  :D
   
 9. Tobey

  Tobey
  Intern

  161
  35
  23 Април 2017
  Дали некој знае нокиа 6 во анхоч дали е глобален модел бидејќи не ми даваат да го уклучам ми е страв да не е со тој кинески софтвер со сини икони
   
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,349
  27 Март 2014
  Провери нн кутијата. Мора да има ознака. Провери на гсмарена која е ознаката за ЕУ и спореди со кутијата однадвор. Немора да го вклучуваш.
   
 11. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,546
  3,459
  11 Декември 2008
  Машко
  Во ценовник им е заведен под кодно име TA1000, ако ти значи нешто.

  За секој случај пиши им мејл: Anhoch PC Market Online - Контакт
   
 12. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,349
  27 Март 2014
  Ако моделот е TA1000 тогаш е кинескиот модел.

  Amazon.com: Nokia 6 TA-1000 64GB Black, Dual Sim, 5.5", GSM Unlocked International Model, No Warranty: Cell Phones & Accessories
   
 13. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  806
  1,688
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 14. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,685
  3,012
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Шо сакаше да кажи писателот со штурциве?
   
 15. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  806
  1,688
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Па го нема она:
  Nokia - A New Hope
  Return of The Nokia
  Nokia Strikes Back
  :)
   
 16. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,685
  3,012
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  aaaa на слоганот си мислел...е јбг :) фали само: Connecting people :)
   
 17. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  806
  1,688
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Не мислев на слоганот, само мислев дека HMD покрај името ќе го вратат и имиџот на Нокиа, ама тешко некако :)
   
 18. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Каде кај нас има некој добар скрин протектор за Nokia 5?
   
 19. Tobey

  Tobey
  Intern

  161
  35
  23 Април 2017
  Дали некој има купено или користено Нокиа 8? Како е со батерија? Дали работи мазно или нема воопшто анимации?
   
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,207
  4 Септември 2008
  Би рекол дека е најисплатливот S835 уред, за 25 бона ако сакаш моќен и најнов чипсет тоа е правилниот избор. Иначе имаш осетно подобри зделки на лански модели на телефони - ако тоа не ти е приоритет.

  Сигурен сум дека работи мазно, сток базиран е.
   
 21. Tobey

  Tobey
  Intern

  161
  35
  23 Април 2017
  Несакам лански модели, несакам да е стаклен поради лизгавост и лесно кршење и знам дека не сакам самсунг, не можам да ги поднесам дроп фрејмовите :/
  Е сега за слична сума има лг г6 па незнам кој би бил подобар избор. Имав лг г3 па за година дена почна да сецка па си се вратив на нексус 5ката. Или можеби најдобар избор е ајфон 7 во однос на мазно работење и метално тело :/
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,207
  4 Септември 2008
  Дроп на фремови има на сите телефони, БЕЗ исклучок, новите модели на Samsung се супер од тој поглед, ама нема везе.

  iPhone7 поготово со iOs 11 Е ДАЛЕКУ од мазен. Ако сакаш добар и ефтин (мазен) метален телефон, онда OP3T/OP5.
   
 23. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Инсталираше некој Oreo Beta на 5-ката?
   
 24. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  883
  561
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Има ли некој на форумот што го има и користи Нокиа 6, да каже импресии во врска со него?
   
 25. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  5-ката има супер дизајн ама многу е тенок и мазен, па лесно се лизга, поготово надвор кога го вадиш од џеб со ракавици. Затоа ја земав футролава, одлична е па ако некој сака слободно нека си ја нарача. Еден минус е што копчињата од страна малку тешко се стискаат ама ништо страшно.

  IMG_20180207_101935.jpg

  IMG_20180207_102616.jpg
   

Сподели

Вчитување...