1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Nokia n97 - проблем со интернет конекција

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од !vlatko!, 8 Мај 2012.

 1. !vlatko!

  !vlatko!
  Intern

  13
  0
  6 Февруари 2012
  Машко
  Здраво на сите, имам нокиа н97, порано немав никаков проблем со конектирање на интернет, пред некој ден ја сменив лозинката на рутерот и сега истата лозинка треба да ја внесам и во телефонот, проблемот е во тоа што не ми дава опција за внесување нова лозинка (а за сите други мрежи ја дава таа опција)...ако некој знае што, како ...би му бил благодарен ако сподели. :)
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,061
  4,349
  28 oктомври 2008
  Само лозинката си ја сменил? Да не си ги чепкал и подесувањата за енкрипција, бидејќи N97-цата поддржува само Wi-Fi 802.11 b/g.
  Инаку, од искуство, кај Nokia се се решава со factory reset ;)


  П.С. сум имал N97-ца и ми е еден од најомилените телефони на сите времиња, но откако му ставив CFW, Hegazy 9.0...
   
 3. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  234
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  Пробај ако има Forget на мрежата, кај Android работи , кај Symbian незнам.
   
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,444
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Settings > Conncectivity > Destinations > Internet

  Едитирај ја конекцијата што ти треба.
   

Сподели

Вчитување...