• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

NOKIA N73

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Некој друг да користи NOKIA N73? :rolleyes:Ако има некој пишете тука да споделиме искуства за некои корисни апликации. Конкретно јас нерви искинав неколку дена за да направам PAN (Personal area network) конекција меѓу телефонот и компјутерот и да земам интернет од РС-то преку блутут, наместо од Т-Мобиле.
Следев неколку туторијали и се направив како што треба, но нешто на РС-то ме зеза. Конекцијата е подесена, телефонот е подесен како што треба, а сепак некој сетинг на ПЦ-во ме зеза. Се конектира Нокиата и веднаш паѓа врската. :lut2:
Пробав со Gnubox_s60v3 и со Hiisi1.6.3. По странските форуми сите велат дека овој софтвер работи на NOKIA N73 и дека проблемот е кај мене во компјутерот. :taz:
Any idea? :ermm:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Па да ти кажам право ќе ја разгледам идејава. ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,054
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно