• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nokia E51 WLAN Problem

• Ја почнал/а темата

dFanTomb

Intern
9 јануари 2008
52
1
Имам проблем со WLAN-от. Секогаш кога ќе пробам да се конектирам на било каква wifi мрежа ми покажува проблем после неколку секунди. Прво ми покажуваше "No gateway....", а сега "No WLAN network found". Има ли некое решение.

Angel

Intern
21 април 2007
314
28
Имам проблем со WLAN-от. Секогаш кога ќе пробам да се конектирам на било каква wifi мрежа ми покажува проблем после неколку секунди. Прво ми покажуваше "No gateway....", а сега "No WLAN network found". Има ли некое решение.
Resetiraj go telefonot. Master reset ili uste podobro hardware reset

• Ја почнал/а темата

dFanTomb

Intern
9 јануари 2008
52
1
e kako se pravi hardware reset. na nokiata ima samo factory reset ama toa ti e u prevod Default na opciite.

Volkswagen

Gaining Experience
12 септември 2008
221
69

Ајде бе...па лесно е ова :)

И јас имам Е51 сега ќе ти објаснам.

No Gateway Found, тоа значи дека hot spot-от не е врзан на WAN, само зрачи а нема интернет. Gateway во мрежите значи како „порта“ од еден тип на мрежа кон друг. Да речеме од Wi-Fi на коаксијален кабел (како во случајот).

После тоа откако ќе ти речи No WLAN Network Found тоа значи дека се изгубил сигналот. Сигналот МНОГУ варира колку си подалеку од хотспотот...Некогаш јас можам да се уклучам на нет што е 200м од мене, некогаш не. Значи варира!

Телефонот ти е во ред, не се секирај!

И кај мене е така!

Поздрав :bravo:

• Ја почнал/а темата

dFanTomb

Intern
9 јануари 2008
52
1
Znam shto gateway i tia stvari....ali ne saka da se konektira veruvaj. imam doma wifi ruter i sum vo negov opseg, razbiram i za wifi security i za drugi raboti i ushto shto ne probav no se ushte ne saka. ako ima nekoj resenie neka pise. fala

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,595
Мислења
824,245
Членови
28,088
Најнов член
JonTurk
На врв Дно