1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Nokia 8110 - телефонот од Matrix е повторно со нас

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Banjifiko, 15 oктомври 2019.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,919
  4,120
  28 oктомври 2008
  За сите што се сеќаваат:
  1235455.jpg

  Нокиа "оживеа" уште еден легендарен модел, a тоа е 8110, кој својата популарност ја доби со филмот Матрикс. Апаратот се појави во далечната 1999 година како тогашен high end модел на Нокиа со цена од скоро 1000$.
  Новата верзија е далеку од таа категорија, со 2.4" QVGA закривен екран, 4G конекција, Qualcomm 205 chip, 512MB RAM, 4GB внатрешна меморија (и со можност за microSD), 2Mpx задна камера и батерија од 1.500mAh (ако се земе в предвид скромниот хардвер, трае цели 25 дена!)
  И на крај, за сите носталгичари: популарната "банана" може да се купи и кај нас, по цена од 3.280 денари.

  Anhoch PC Market Online - Nokia 8110 LTE Dual Sim Black

   
  На toplel, gOJDO, krema и уште 11 други им се допаѓа ова.
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Kineska igracka plastikarija vo boja...
  Nikogas nema da go imitiraat originalniot 8110.
   
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  838
  896
  2 Март 2011
  Машко
  Веќе имам неколку втори телефони, иначе и ова ќе го соберев.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 4. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  311
  289
  31 Јули 2011
  Машко
  Инаку телефонов го пуштија лани. Оваа година редизајн им е Нокиа 2720. Секоја година по еден редизајн си прават :)

  [​IMG]
   
  farkizz, TheMarshal и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  235
  190
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  дали знај некој кога ќе го има достапен кај нас?
   
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,899
  2,140
  19 Јули 2013
 7. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
  Ахноч 3300, Мобеликс 4600. Добра разлика во цена.
   
  Speedster, DrMTR и на goranzoran им се допаѓа ова.
 8. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  235
  190
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  За 2720 прашувам, затоа го цитирав тоа мислење
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...