• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Nokia 6555, дали некој ја користи?

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Сакам да си купам телефонче ново и во ова се заљубив на прв поглед. Има све што се бара од еден мобилен телефон. Ама ме замислија коментарите на GSM Arena http://www.gsmarena.com/nokia_6555-reviews-2071.php

The phone is constantly turning itself off in the middle of a conversation and even when just sitting idel on the desk/table, Speaker is speakerless, vibration is barely felt. I do love the style/design but the performance is lacking. Nokia should provide a replacement phone for all owners of this model - Free since it is not our fault the phone lacks performance.

Повеќето се жалат дека сам им се исклучувал!?!

nokia-6555-00.jpg

nokia-6555-01.jpg
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Па дедо ми го користи, супер му се погди. Навистина одлично телефонче е. Немам што да кажам, едноставно ОДЛИЧНО ТЕЛЕФОНЧЕ. А за тоа самоисклучување никогаш не се случило такво нешто. :bravo:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
@Stefan_sonce

Ај те молам уште еднаш провери дали му се случувало во текот на разговор да се исклучува.
Не личи тоа на Нокиа, ја сметам како една од најквалитетните фирми за мобилни телефони.

Sony Ericson исто така се многу добри, ама еве речиси 2 години го користам па сакам да сменам малце.

Samsung исто така се добри, ама во софтвер се мноооогу многу лоши:ua: Им фалат и најосновни работи.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Еве сега го прашав дедо ми, и ми кажа дека се случило 2 пати и кога прашал во Т-мобиле, му го средиле за беспари. Сега незнам друго што да ти речам
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.682
30.133
kalco.ru
Ја има еден другар и прилично е задоволен...али он не ја користи којзнае колку онака само за зборење и за пораки не користи камери и глупости...и мене ми се свига дизајнот :bravo:
 

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
i jas imam drugar sto go ima telefonov go ima veke 3 meseci i vika deka dosega mu se nema deseno vakvo nesto:bravo:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Еве му ги опциите:

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network UMTS 850 / 2100 UMTS 850 / 1900 - US version
Announced 2007, August
Status Available Size
Dimensions 99.6 x 44.3 x 19.6 mm, 67.6 cc
Weight 97 g Display
Type TFT, 16M colors
Size 240 x 320 pixels, 2.0 inches - Second external display 256K colors (128 x 160 pixels)
Ringtones Type Polyphonic (64 channels), MP3
Amount 24
Customization Download

Vibration Yes
Memory Phonebook 1000 entries
Call records 20 dialed, 20 received, 20 missed calls
Card slot microSD (TransFlash), up to 8GB,
Data GPRS Class 32, 52.6 kbps
HSCSD Yes, 43.2 kbps
EDGE Class 11, 236.8 kbps
3G Yes, 384 kbps
WLAN No
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, v2.0 microUSB Features
Messaging SMS, MMS, Email
Browser WAP 2.0/xHTML
Games Yes + downloadable,
order now Colors Black, Red, Silver, Beige
Camera 1.23 MP, 1280x1024 pixels, video(QCIF 15fps) -
Java MIDP 2.1
- MP3/AAC/eAAC+/WMA player
- 2.5 mm audio jack
- Video player
- T9
- Calendar
- Calculator
- Built-in handsfree
- Voice memo
- Flight mode
Battery Standard battery, Li-Ion 1020 mAh (BL-5C)
Stand-by Up to 300 h
Talk time Up to 6 h 30 min
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Е шо му фали? 3Г,БТ,слот за картица,16милиони бои,1.3мегапиксели камера (крши атер малце тука),ГПРС,МП3 итн итн...
+
Дизајнот е супер :bravo:
Али ова со исклучувањето малце... :ermm::ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.129
Членови
31.475
Огласи
18
Најнов член
DAVID BOMBATA
На врв Дно