• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nokia 6131

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sime_simovski

Intern
30 октомври 2008
96
0
Imam nokia 6131 imam eden problem koga ja uklucuvam kamerata se koci i mnogu kasni slikata i koga ke go zatvoram preklopot da gledam na nadvoresnoto ekrance se blokira cel telefon isto taka koga gledam klip slikata se koci samo zvuk ima. so e problemot ako moze nekoj da pomogne dali da go nosam na servis ili mozam nesto da storam odnapred fala pozz :)
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,046
722
proveri kade ti e proizveden telefonot.imas edna sifra i ti pokazuva kade e proizvede,moze da e arapski emirati.jas isto zemav nokia ama neorginal od t-mobil.....sramota:ua:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Imam nokia 6131 imam eden problem koga ja uklucuvam kamerata se koci i mnogu kasni slikata i koga ke go zatvoram preklopot da gledam na nadvoresnoto ekrance se blokira cel telefon isto taka koga gledam klip slikata se koci samo zvuk ima. so e problemot ako moze nekoj da pomogne dali da go nosam na servis ili mozam nesto da storam odnapred fala pozz :)
Еден ваков проблем имаше еден мој другар од истиот телефон,е сега ако добро се сеќавам откако го однел во Алфа копи во Скопје грешката ја нашле во софтверот на телефонот бидејќи имал стара верзија и се појавувал проблем,пробај однеси го таму и најдобро ќе ти кажат.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Да, да, однеси го во АЛФА КОПИ и биди сигурен дека после тоа видео клиповите не само што ќе ти ги покажува свртени за 180 степени, туку и ќе бидат како гледани во огледало и без боја, во црно-бел негатив.
ШТО ПОНАСТРАНА ОД ТИЕ АМАТЕРЧУГИ, ОД ЛИЧНО ИСКУСТВО!!! :ua:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,331
28,685
kalco.ru
Не го носи во Алфа копи....ако сакаш да имаш телефон уште не го носи таму,освен што се најскапи и се фураат дека се овластени сервисери на ноки, тие се и најголемите аматери...Ги вработиле да се учат на туѓи телефони.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,160
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно