• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nokia 6131 browser

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Пробувам да дознам кој browser е ставен по дифолт на нокиа 6131, но не можам да најдам на нет. Дали некој знае да ми каже и исто дали постои можност (претпоставувам дека е јава аппликација) истиот да се користи на друг телефон.

тханкс.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Тоа е пребарувач заедно со оперативниот систем од телефонот тој е спцјално направен и неможе да се одели или инсталира посебно
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
пробувам да најдам некој друг JAVA базиран пребарувач, потребно ми е да не користи посебен диалог за внесуванје на податоци во полињата на формите, туку да внесува директно во нив. За жал Opera mini ја нема таа можност.

Пробав да најдам некој алтернативен, но без многу среќа досега.

- SkyFire е достапен само за USA
- Netfront e Symbian базиран
- ThunderHawk не гледам дека има trial верзија, па не сакам да платам пред да видам како стои по ова прашање.

Некој друг да предложите?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,525
Мислења
822,588
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно