• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nokia 3230 помош!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Имам Nokıa 3230 и 1 гига апачер мемориска картичка. Како можам да напрам податоците што ми стигаат од блутутот во инбоксот кај пораките да ги префрлам на картица ??? или да напрам дефаулт локација да ми биде картичката ама без програми...???( бидејки картичката ми е "write protected" и неможам да ја користам со кард ридер...
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
За картичката да не ти биде write protected, и оди во галеријата или таму каде што имаш пристап до мемориската. Потоа оди options и види дали има set password ставено или нешто слично за заклучување на мемориската. Јас имав ставено лозинка и заради тоа ми ја даваше мемориската како write protected.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Немам лозинка ставено проверив... без лозинка ми отвара... ок е ми работи ама само на телефон, а неможам да ја користам со кард ридер :plachko2: write - protecтed ми е :plachko2:
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
види од страната на картичката дали има некое како дугменце за туркање повеќето мемориски картички имаат таква заштита или пак види да не има некој софтвер за заштита на неа apacer барем стикчињата имаат софтвер во нив
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Нема картичката копче... а незнаеФ дека е со софтвер... како тогаш тој софтвер за заштита да го неутрализирам или да напрам да ми работи ??? да не ми е WRITE - PROTECTED:plachko2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,725
Мислења
863,398
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно