• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

NOD32: Update

parabellum

Intern
2 мај 2007
60
2
Hi all,

Од пред некое време не ми функционира апдејтот на NOD32. Кога ќе пробам рачно да го апдејтувам добивам порака:
Your version of NOD32 is up to date. No update necessary.

Користам кракуван NOD32 2.7. Последен апдејт ми е од 22.7.2008 (3287).

Дали некој друг го има истиов проблем и можеби решение?
 

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Претпоставка

И јас го имам истиот проблем. Но со оглед на тоа дека моментално сум на работа, не знам која верзија ја имам на NOD. Но датумот е дефинитивно тој.

Ама веднаш ми истекна претпоставка... можеби се момците на колективен годишен одмор. :ribar: :p
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.648
4.169
ЕСЕТ има издаден една голема кумулативна база на податоци од 10МБ па малце се преоптоварени серверите. Има низ интернет податоци. Најпогодени се корисниците со НОД32 2.х верзија. Кај 3.х верзија нема проблем пошто не се симнува целата надоградба.

Решение што работи кај мене. Избираш еден сервер у Update/Settings и пробуваш мануал упдате да напраиш (и отприлика после 50 кликања) ќе ти напраи упдате :)

Инаце ке се среди деновиве кога у глобала сите ке ја симнат надоградбата и ќе ги олабават серверите.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.500
1.344
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Your version of NOD32 is up to date. No update necessary.

Користам кракуван NOD32 2.7. Последен апдејт ми е од 22.7.2008 (3287).
Го инсталирав овој NOD кај другарчето и ми ја јави истата порака
Your version of NOD32 is up to date. No update necessary.
А датумот покажува дека базата е од 12.12.2006 :LOL:

Иначе и кај мене неможам да му направам апдејт. Последен пат е 27.7.2008 (3301)
 

parabellum

Intern
2 мај 2007
60
2
Решение што работи кај мене. Избираш еден сервер у Update/Settings и пробуваш мануал упдате да напраиш (и отприлика после 50 кликања) ќе ти напраи упдате :).

Пробав и така, со едно 150 кликања и пак ништо.
Ај ке пробам да инсталирам 3.х верзија.
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Последен апдејт е на 24.7 истото е и кај мене ама тоа е кога користиме пиратски антивирус :)
 
M

Mr.Alien

Гостин
Антивирусот на е пиратски, пиратски е начинот на негово користење и инсталирање :D.
Овој проблем го имало и порано, ако добро се сеќавам - лани во Декември. Знаел да трае подолго време. И точно е, "сопствениците" на верзиите 2.x имаат повеќе проблеми (вероватно затоа што се помногубројни).
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
ako se raboti za eset poso jas go koristam nego i ima edna caka za da ne go pojavuva toa....znaci ne koristam user name i pasword za da go atviram esetot...momentalno esetot mi e trial verzija do 2050 godina :D ....so celosna podrska za updatovi

instaliram setup na esetot...na eden od cekorite ne vnesuvam username i pass samo cekiram set parametars later.....posle toa imam NOD 32 fix instaliram...reboot-iram...posle toa go podigam od sistem tray esetot klikam F5 ili pak rucno vo opciite treba da se otide i vo delot update kaj update server: ima namesteno edna strana na pr http://.23.23.23....na strelkata treba da se namesti choose automatcally odime OK i gore kaj sto pisuva ESET SMART SECURITY ke pisuva deka trial verzijata istekuva vo 2050 :D ....pa zdravje do 2050 :D

toa e dobra caka kaj ESET
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.222
Мислења
919.121
Членови
32.885
Огласи
1.036
Најнов член
link4aa
На врв Дно