• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нод или Аваст?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
Nod32 (version 3) или Avast. Јас сум повеќе за НОД али пак да видам вие што мислите.:)
 
M

Mr.Alien

Гостин
NOD32 за послаби машини. BitDefender е No.1, ама е напаст за системот - многу јаде ресурси.
Ќе го испробам најновиот Norton - да видам дали им дојде памет, уште ли оптеретува како претходните 2-3 верзии....
 

Revan

Gaining Experience
25 мај 2008
660
310
Да не зазимаше толку ресурси топ анти-вирус ќе беше BitDefender-от, се има во него за многу малку пари.

Пред некое време ми велеа дека се поправил малку Norton-от, не зазимал толку ресурси, ама пак дека не е тоа тоа.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Заборавив да го спомнам и F-Secure - далеку пооптимизиран од претходните верзии.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Моментално фурам на нод32 3.06 . Доколку немаш намера да купиш лиценцирана верзија на овој антивирус не го користи затоа што антиспајверот за почеток не работи.
 

MOPKOB

Intern
13 јануари 2008
66
1
Poslednive 2-3 godini nod dobro se drzese, sega ne sum bas siguren vo toa. Aj koga ke najdam (ako najdam) nesto podobro ke vi kazam:))))))
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
AVG дефинитивно. Додуше, го немам пробано Nod32, ама од овој сум презадоволен, и сеа за сеа, ќе си продолжам со него :)
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,086
505
Ни едното, ни другото. Kaspersky Internet Security!!! Тоа користам и презадоволен сум, засега :D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
avast ??!? Damn ppl.. Omg.. Зарем и авастот почнавте да го сметате за „добар„ анти вирус?
No Comment.. Користете 3 месеци аваст, па потоа скенирајте со BitDefender.. Ќе сфатите зошто ова го зборувам.

btw. Нод.
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Па добро не баш Avast, туку во комбинација со VirusTotal и малце мозок.:D
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Nod32 2.7 добро подесен, врши работа, а воопште не цица RAM меморија во позадина...
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
NOD32 за послаби машини. BitDefender е No.1, ама е напаст за системот - многу јаде ресурси.
Ќе го испробам најновиот Norton - да видам дали им дојде памет, уште ли оптеретува како претходните 2-3 верзии....

:bravoska: нормално мене ми е исклучен само одвреме навреме го активирам :)
 

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
Ни еден. Подобро сам да ги чистам вирусите од колку Нод или Аваст
Bitdifender no 1
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно