Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Noctua NH-L9a-AM4 Low Profile 92mm chromax / black

Статус
Затворена за нови мислења.

CyberMen

Gaining Experience
3 ноември 2012
223
311
CyberMen додаде нов оглас:

Noctua NH-L9a-AM4 Low Profile 92mm chromax / black - 4.200 ден.

Се продава кулерот, нов никогаш не употребен со сите додатоци во кутија.
Одличен за SFF конфигурации. :)
 • 37mm low profile
 • For use with AMD processors up to 95W
 • 100% RAM compatibility
 • 100% compatibility with PCIe cards on mini-ITX
 • NF-A9x14 HS-PWM chromax.black premium fan
 • Compatible with AMD AM4 CPUs only

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.864
Мислења
970.426
Членови
35.220
Огласи
2.844
Најнов член
HeyJude
На врв Дно