• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

No comment

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

eletev

Intern
17 јуни 2009
7
2
Ne znam kako drugacie da ja krstam temava,
Otvoriv edna tema kade sto postaviv prasanje zasto mi e izbrisan oglasot...
Ne dobiv odgovor, pa trebase da prakam poraka do moderatorot :))))) tomi,
Za da mi odgovori deka sum imal 6 a ne 20 dopaganja... Abe ajde...

Pobarav da me otstranat od forumov, da vidam dali ke go ispocituvaat toa.

Posleden pat pisuvam, se nadevam deka vlajda ke se opravite so vreme,
Posto kako ste trgnale sem 10 godisnjaci na forumov nema da ima nikoj.

Vi posakuvam se najdobro od srce.

Koj kako saka neka si go sfati ova.

Pozdrav.

P.S. izbrisete ja sega i ovaa tema ajde... Neka vi se napunat dusickite... :)
 

tomi

Guru
16 април 2007
9,834
8,969
Скопје
Ti se obrati do mene i ja kulturno ti objasniv deka jas kako moderator neam takvi premisii za da brisam korisnici. Toa ke treba da go pobaras od nekoj od administracijata. Izvini no stvarno nemozam nikako da ti pomognam
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

eletev

Intern
17 јуни 2009
7
2
Pa ti ako si moderator, prati im na tie od administracija,
Jas na 100 mesta treba li da prakam... Valjda ti imas pogolemi privilegii,
Mene moze i da ne me ni registriraat koga ke im pratam...

Kako sto brisete ekspresno oglasi i temi so banalni pricini,
Valjda ova e polesno...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,399
29,392
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Значи да резимираме.

Доаѓа член кој не е активен, и пробува да промени правила во секцијата која е најнепродуктивна на форумов, пробува да промени правила кои помогнаа многу за да се одстранат еден тон тролови кои ги расипуваа огласите, како и генерално квалитетот на форумов, се со цел он да може да постира во огласи?

Сето ова одкако 95% од активните членови на форумот се согласија со истите тие правила, и со тоа тие станаа официјални и важат за сите подеднакво!

Јас незнам за што се сметаш себеси, дали за некоја принцеза, или VIP член? ама правилата се тие, ако очекуваш дека некој ќе те моли да останеш, затоа што не ти одат по ќеифот, кој воедно е апсолутно неоснован, си се излажал другар, правилата се тие и истите мораат да бидат почитувани. Да знаеше што све се случуваше пред истите да стапат на сила ќе сватеше зошто е вака и никогаш немаше да ти текне да критикуваш.
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,910
1,494
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
и да сакаш нема да ти го избришат акаунтот, а тоа за правилата за во огласувањата, сосема се оправдани.

Што е форумов, место за вашите огласи? е не друже, за да добиеш дозвола, ќе се потрудиш. Доста е со "троловите" и гомн*јадците.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,762
11,174
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Правила се правила. Ако се прават отстапки за некого тогаш веќе нема да бидат правила. Нели тоа е тоа што на многумина не им се допаѓа понекогаш во државава или во светот воопшто.

eletev искрено немаме лошо искуство со тебе на форумов и не ни е драго ова што го читаме но како и да е твое е како ќе продолжиш на форумов. Нема да го отстраниме јузерот се додека не е прекршено правило и е потребна таква мерка.

Значи повторно правилата важат за сите па така и во твојот случај. Ни повеќе ни помалку.
 

Kajsibebraat

Practice makes perfect
1 април 2012
1,478
1,003
eletev не сум модератор но еве да ти кажам нешто. Пред извесно време (пред да се направи ова со мислењата и допаѓањата) имаше многу тролови по огласите, а и многу луѓе доаѓаа на форумов само за да направат оглас. И администраторите решија да го направат тоа што е сега со цел ако некој се зачлени на форумов да биде активен и да учествува и во други дискусии а не само да дојде на форумов да постира оглас и да си отиде. Ако толку сакаш да постираш оглас оди на пазар 3/реклама 5 и тамо постирај колку сакаш огласи.
A за тоа со бришењето на акаунтот мислам дека нема да се случи.

edit: лол додека да го напишам овa psyside веќе го постирал истотo xD
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

eletev

Intern
17 јуни 2009
7
2
Vie be stvarno ste otideni vo druga dimenzija...
Koj bara ovde da bide tretiran vaka ili onaka...
Prosto barav da mi se objasni zasto mi bese oglasot izbrisan,
I toa go izbrisaa.

Kazete mi psyside i deniel eden forum sto bara 20 dopaganja za oglas,
Ali i toa sto vikas, ste si se sobrale ovde, pa ke si praime t.e. praite privaten forum,
10 dusi, 10 dosta se, ama se kvalitetni... Ha.

Pozz

I sto e toa so trolanje pa trolanje,
Pa ako saka nekoj ke trola i vaka i onaka,
Koja e razlikata, ke sobere 20 dopaganja, i 100 mislenja,
I pak ke trola, i sto so toa, ste go resile problemot.

Ubavo rekov, terajte si so decata, avtoriteti kompleks kolku sakas.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,762
11,174
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Секој си има право на свое мислење а и право да партиципира на кој сака форум на интернет. Се рабира лошо е да партиципираме во група која сметаме дека не е достојна за нас.

Мислам дека се е кажано во поглед на проблемот и секоја друга дискусија ќе се движи во погрешна насока и евалуација на правила кои докажано обезбедија поквалитетна дискусија и атмосфера на форумот.
 

tomi

Guru
16 април 2007
9,834
8,969
Скопје
Да се обидам да ти одговорам. Претходната тема најверојатно е избришана за да не се иде офф топик и да се разговара по 1000 ти пат зашто ти е избришан огласот. Јасно и гласно е напоменето треба да се има 100 мислења и 20 допаднати мислења за да не дојде некој падобранец и само да го користи форумов како огласи. Овој форум не е за се и свашта туку стрикно за IT. Се појавија многу тролови и ку*тони кој јадеа гомна по огласите. Поради таа цел има и нови правила. Твое е дали ке не напуштиш или не ако беше активен на форумов ке знаеше што се случува и ке беше во тек со правилата пошто се дискутираа 1 недела. Немам ништо против тебе, но ти згреши и сега се буниш зашто е тоа така.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,399
29,392
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Еден форум? а да ти набројам 2 од прва?

Overclock.net & Hardforum.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

eletev

Intern
17 јуни 2009
7
2
Секој си има право на свое мислење а и право да партиципира на кој сака форум на интернет. Се рабира лошо е да партиципираме во група која сметаме дека не е достојна за нас.

Мислам дека се е кажано во поглед на проблемот и секоја друга дискусија ќе се движи во погрешна насока и евалуација на правила кои докажано обезбедија поквалитетна дискусија и атмосфера на форумот.
Taka e :)

Moze kluc.
 

Ace Lud

Unstoppable
7 април 2012
1,128
2,069
Skopje
Ace Lud's setup  
Processor & Cooler
R7 3700x + NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS Crosshair VII HERO
Storage
nvme1TB + 1TB samsung SSD
PSU
V750 Cooler Master
RAM
2x16 3200mhz GSKILL neo
Video card
MSI 2080ti
Case
Lian Li 011 Dinamic
Mouse
g.skill
Keyboard
g.skill
Monitor
LG 27''
OS
Windows 10 pro
Е извини @eletev кажано е милион пати и еве ке ти го повторам да знаеш и ти. Значи форумов не постои заради тие огласи а ти ако сакаш да продадеш нешто на форумов би требало да си активен и во другите секцији ако не постојат места каде можеш слободно да пракаш огласи колку сакаш Pazar3 и други места.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,762
11,174
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10

Kajsibebraat

Practice makes perfect
1 април 2012
1,478
1,003
Лол зошто никој не ги чита предходните мислења? 5 пати се повторуваме xD
Прво psyside напиша
потоа јас го напишав истото
после тоа tomi го напиша
и на крај ace lud...
сите збориме за истото :p форумов не е за огласи и порано имаше многу тролови... :D
 

Ace Lud

Unstoppable
7 април 2012
1,128
2,069
Skopje
Ace Lud's setup  
Processor & Cooler
R7 3700x + NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS Crosshair VII HERO
Storage
nvme1TB + 1TB samsung SSD
PSU
V750 Cooler Master
RAM
2x16 3200mhz GSKILL neo
Video card
MSI 2080ti
Case
Lian Li 011 Dinamic
Mouse
g.skill
Keyboard
g.skill
Monitor
LG 27''
OS
Windows 10 pro
Што да правиш додека го напишеш тоа што сакаш се нашол некој побрз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,692
Мислења
862,398
Членови
30,043
Најнов член
њлосос
На врв Дно