• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

No comment [ii.edu.mk]

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Загрижувачки е што ова се случува често...
Има еден куп работи кои во последно време се случуваат на информатички институт, почнувајки од штрајкот на вработените, немањето слух од страна на деканот на ПМФ за (за мене оправданите) барања на професорите, па се до контроверзниот (за кој се зборува меѓу студентите) неофицијален договор на асистентите за забрзани докторати и слично... и тоа е жално. Искрено се надевам на подобро, па ке видиме...

П.С. Секоја чест на дел од наставниот кадар кои се навистина најквалитетните и најценетите во Македонија од кои може многу да се научи.
 

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
Загрижувачки е што ова се случува често...
Има еден куп работи кои во последно време се случуваат на информатички институт, почнувајки од штрајкот на вработените, немањето слух од страна на деканот на ПМФ за (за мене оправданите) барања на професорите, па се до контроверзниот (за кој се зборува меѓу студентите) неофицијален договор на асистентите за забрзани докторати и слично... и тоа е жално. Искрено се надевам на подобро, па ке видиме...

П.С. Секоја чест на дел од наставниот кадар кои се навистина најквалитетните и најценетите во Македонија од кои може многу да се научи.
Цело е кога има се
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,159
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно