1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

NLB интеграција со Wordpress/WooCommerce

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од marv, 31 Март 2020.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,802
  5 oктомври 2007
  Машко
  Наскоро, врло наскоро, изгледа ќе мора еден мал WooCommerce сајт да врзам со наплата ама морало да биде Тутунска.
  Одамна не сум видел до кај се, што се, а на веб имаат сао општи информации и толку.
  Има ли некој плагин (безплатен/платен) што си работи ОК, што ви е тестиран, како гетвеј?
  Друго што им е најново во побарувања, на времето беа ептен тупаџии.
  Има некој скоро имплементирано Wordpress/WooCommerce со NLB? Може и соработка да си напраиме, да си платам имплементација. Секоја опција ми е отворена.
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,519
  1,176
  8 Декември 2009
  skullmonkey, shooter и на bxxxn им се допаѓа ова.
 3. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,802
  5 oктомври 2007
  Машко
  Го видов и не ни знаев дека се наши девелопери. Нема баш многу питања одговори, и помислив не е за наша НЛБ. Невер'д лесс, ако работи оут оф д бокс, гајба добивате.
  А останата процедура или барања од страна на НЛБ да не знаеш. Некоја документација ?

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 4. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,519
  1,176
  8 Декември 2009
  Што подразбираш под процедура?

  Сеа не знам како иде бизнис процедурата џа да те одобрат, а од технички аспект треба да направиш две трансакции за да идеш лајв, едната е успешна трансакција, другата повик фо ендпоинтот за земање детали за таа трансакција.

  Документација пп, не знам дали смеам тука, а и не е битно.
   
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,802
  5 oктомври 2007
  Машко
  На времето имаа барање обавезно да е минимум ВПС, никако шеард хостинг, да има дедицирана ИП, да има ССЛ сертификат не од најевтинте и слично....
  Па после имаа на една словенечка страна, нештко како мерчант бекенд, па се праеше и таму некои подесувања, верификации и слично.
   
 6. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  44
  23
  9 ноември 2016
  Машко
  Дали без фирма, може да се направи online уплаќање тука кај нас? Бидејќи како што имав некои информации пред 3 години тоа беше научна фантастика...
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Сеуште е.
   
  На marv и Macedonian97* им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...