1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка NITRO+ RX 580 8G

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од eX3v1l, 31 Мај 2020.

 1. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  Работи перфектно, нема гаранција. Тестирано со FurMark 15 минути качува до 75 степени и не крашнува.

  [​IMG]
   
  На LuigiMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. champagnepepe

  champagnepepe
  Gaining Experience

  62
  84
  21 ноември 2019
  Машко
  DevOPS
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,220
  1 Септември 2011
  Машко
  5500
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,672
  4,121
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Моментално сафирка 580 8гб нема под 6500-7000.
   
  На farkizz, Speedster, eX3v1l и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  Нека иде 7000. Неколку членови ми пишаа веќе, да не одговарам на сите нека иде по оваа цена.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  ако најдеш за по 6500 јави да ги купам :)
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,672
  4,121
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Важи, имам број тел од тебе.
   
 8. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  265
  57
  18 Јануари 2019
  Машко
  работа,дома
  ако ја дадеш за 5.500, резервирај ја замене. :)
   
 9. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  Резервирана.
   
 10. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
Слични теми
 1. gremlin
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,125
 2. Викса
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  453
 3. Pane24
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  525
 4. gremlin
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,626
 5. Stru4nak
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,052
Вчитување...

Сподели

Вчитување...