1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нискобуџетна гејминг конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Saso PC, 20 Август 2019.

 1. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  271
  5 Април 2018
  Машко
  Се продава нискобуџетна гејминг конфигурација:

  Mainboard: Gigabyte GA-Z270P-D3, Intel Z270 chipset
  CPU: Intel Core i5 6500, quadcore 3.6GHz 6MB L3
  RAM: GEIL 8GB (2x4GB) DDR4-2400 CL17
  VGA: Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB OC
  SSD: A-Data SU700 120GB
  HDD: Toshiba 500GB 5400RPM
  PSU: Cooler Master B600 600W 80+
  Case: Case Logic K1 + Arctic F9 case fan

  Сите делови од компјутерот се потполно исправни и многу сочувани. Компјутерот не се дели на делови.
  Цена 19000 денари, фиксна. IMG_20190820_085503.jpg IMG_20190820_085254.jpg
   
  На RoninMK, Nomad, gOJDO и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  271
  5 Април 2018
  Машко
  Продадена.
   
  На gOJDO и Глупав им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...