1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Нискобуџетна Gaming конфигурација: H310, i3 8100, 8GB RAM, RX480, 240GB SSD, 500GB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 4 Септември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,756
  11,767
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправна нискобуџетна гејминг конфигурација составена од нови и половни делови:

  MB: Asrock H310M-DVS, нова, 2 години гаранција
  CPU: Core i3 8100 tray, 1 година гаранција
  RAM: Geil 2x4GB DDR4-2400 CL16, половен
  VGA: XFX RX480 4GB, половна (не е користена за мајнинг)
  SSD: Verbatim Vi500 240GB, ново, 2 години гаранција
  HDD: Toshiba 500GB 5400RPM, половен
  Case: Case Logic K1 + Arctic Cooling F9 fan, ново
  PSU: Cooler Maseter B600 600W 80+


  Цена, фиксна: 19000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  farkizz, Ребро, StefAngel и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,756
  11,767
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,756
  11,767
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,756
  11,767
  23 Јануари 2008
  Манга
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...